Solin i Lučko pobjedom krenuli u sezonu, Varaždin u gostima do boda

Branimir Korać • subota, 19.08.2017.

Odigrana su još tri susreta prvog kola Druge HNL, a jedini gost koji je ostao neporažen je novi drugoligaš Varaždin koji nosi bod s gostovanja u Novigradu...

Nakon što su u petak odigrana prva dva susreta nove sezone Druge HNL u kojima je Dinamo II slavio kod Gorice 2:0, a Hrvatski dragovoljac i Dugopolje odigrali 3:3, subota je donijela još tri susreta.

Sa zanimanjem se čekao nastup Varaždina koji otvoreno najavljuje borbu za povratak u Prvu HNL, a u pohod na to krenuo je remijem u gostima kod Novigrada.

Varaždinci su vodili na poluvremenu pogotkom Mateja Senića koji je u 32. minuti doveo goste u vodstvo, ali u nastavku susreta u 55. minuti Marin Pilj poravnao je na konačnih 1:1.

Najefikasniji dvoboj odigran je pokraj Jadra gdje je Solin s 4:2 bio bolji od Sesveta. Obje momčadi doživjele su dosta promjena u odnosu na prošlu sezonu, a Solinjani se bolje s njima nose.

Do pobjede su ih vodili pogocima Luka Kapetanović, Antonio Pavlinović, Anđelo Svalina i Patrice Zoungrana. Dvostruki strijelac za goste u završnici susreta bio je Mateo Topić koji je ušao u igru tek u nastavku.

Šibenčani su bili u velikoj pozitivnoj seriji, nisu znali za poraz još od ožujka i gostovanja u Solinu, ali nisu preživjeli gostovanje kod Lučkog. Domaćin je bio uspješniji s minimalnih 1:0.

Pobjedu Lučkom donio je Marko Lončar već u šestoj minuti susreta nakon ubačaja iz kornera.