Lille
Lille 0:2 Caen
Caen

Dario Dodić • nedjelja, 20.08.2017.

Nogometaši Caena u gostima su kod Lillea dohvatili prvu prvenstvenu pobjedu u trećem kolu Ligue 1. Caen je prve bodove u novoj sezoni osvojio pobjedom 2:0 u koju je gol ugradio i hrvatski napadač Ivan Santini...

Nakon dvije blijede predstave i dva poraza bez postignutog gola nogometaši Caena u trećem su kolu Ligue 1 postigli prve pogotke u novoj sezoni i prve bodove. Caen je u gostima naletio na poprilično neraspoloženi Lille i s 2:0 došao do prva tri boda.

Lille je nakon impresivnog otvaranja prvenstva protiv Nantesa upisao dva vezana poraza bez postignutog pogotka. Danas je Lille bio poprilično bezopasan, Caen je domaćinima prepustio igru i vrebao prigode iz prekida i kontranapada, upravo su tako gosti i postigli golove.

Poveo je Caen već u petoj minuti dvoboja na Pierre-Mauroyu. S desne je strane korner izveo Bazile, koji je 20-ak minuta kasnije zbog ozljede bio primoran napustiti igru, na prvoj vratnici pronalazi Da Silvu, koji glavom zabija za vodstvo gostiju uz pomoć braniča Edgara Iea od kojeg se lopta odbila i prevarila vratara Koffija.

Pobjedu je u 69. minuti potvrdio hrvatski napadač Ivan Santini. Ubacio je s desne strane Guilbert, lopta je stigla na drugoj strani do Rodelina, koji je glavom šalje prema desnoj vratnici. Santini bježi dvojici domaćih braniča, moguće da je bio u minimalnom zaleđu, i s par metara je drugim dodirom posprema u mrežu za važna tri boda Caena.

Damien Da Silva Goal HD - Lille 0 - 1 Caen - 20... by denysenathan

Ivan Santini Goal HD - Lille 0 - 2 Caen 20082017 by meteoalex1