Bečka Austria uoči uzvrata protiv Osijeka slavila kod Mattersburga

Branimir Korać • nedjelja, 20.08.2017.

Nakon što je slavila u Osijeku, bečka Austria upisala je i prvenstvenu pobjedu kod Mattersburga i spremno dočekuje uzvrat četvrtog pretkola Europske lige...

Pet utakmica zaredom Austria ne zna za poraz, u tom nizu upisala je četiri pobjede i remi, a četvrtu pobjedu ostvarila je u gostima kod Mattersburga kojeg je svladala s 3:1.

Iako se čini da su Bečani imali lagan posao, upravo suprotno. Pobjedu su osigurali tek u posljednjih deset minuta iako su više od sat vremena igrali s igračem više.

Finkova momčad povela je u 19. minuti golom Friesenbichlera i držala je tu prednost sve do 52. minute kada Holler poravnava.

Branič domaćina Alois Holler ubrzo je postao tragičarem, u 59. minuti zaradio je isključenje i ostavio svoju momčad s igračem manje.

Bečani su napadali i tražili pobjedu, a tek u završnici golovima Monscheina u 84. i 90. minuti stigli su gosti do pobjede.