Deportivo La Coruña
Deportivo La Coruña 0:3 Real Madrid
Real Madrid

Dario Dodić • ponedjeljak, 21.08.2017.

Nogometaši Real Madrida u posljednjoj su utakmici nedjeljnog programa krenuli u obranu naslova prvaka Španjolske. Na gostovanju u La Coruni Real je s 3:0 svladao Deportivo, iako su domaćini imali više nego dovoljno prigoda za poneki pogodak...

Iako konačni rezultat odaje dojam potpune dominacije Real Madrida na gostovanju kod Deportiva, prava istina je ipak malo drugačija. Domaćin je u La Coruni bolje otvorio prvu utakmicu nove sezone protiv branitelja naslova iz Madrida, ali blago rečeno nije ovo bio dan Florina Andonea.

Napadač Deportiva imao je više nego dovoljno prigoda zatresti barem jednom mrežu Keylora Navasa, ali vratar gostiju svaki je put izašao kao pobjednik. Imao je Andone na samom početku dvije sjajne prilike dovesti Depor u vodstvo, ali Navas je danas imao njegov broj. A kada domaći nisu zabili, zabili su gosti.

Igrala se 20. minuta, pokušaj Luke Modrića s nekih 18 metara obranio je Ruben, lopta se odbija do Benzeme, koji je nezgodno zahvaća i uz puno sreće šalje prema Baleu, Velšanin lagano poentira za vodstvo Kraljevskog kluba.

Pravo malo remek-djelo sedam minuta kasnije izveli su aktualni prvaci Španjolske i Europe. Više od minute imali su pod kontrolom loptu, svih 11 igrača Reala ju je barem jednom dotaknulo, a 44 dodavanja kasnije bilo je 2:0 - fenomenalnom loptom Marcelo na drugoj vratnici pronalazi Casemira, koji kao i Bale šalje loptu u praznu mrežu.

Iako nije impresionirao Real je rutinski imao 2:0 na poluvremenu. Domaćini su imali niz dobrih napada, ali činilo se kako je utakmica riješena. Možda bi šansu imali igrači Deportiva da je sudac Gonzalez Gonzalez početkom drugog poluvremena isključio Ramosa jer je rukom udario protivnika u lice. Dobio je Ramos samo žuti karton, ali pravda ga je dostigla u samoj završnici kada je zaradio i drugi žuti, odnosno crveni karton. Upisao se u povijest kapetan Reala, izjednačio se s još dvojicom nogometaša na vrhu ljestvice po broju prikupljenih crvenih kartona u povijesti La Lige (18).

Imao je Deportivo i protiv jedanaestorice gostujućih nogometaša više nego dovoljno prilika za barem počasni pogodak, ali lopta nije htjela u Navasovu mrežu. Pokušao je ponovno Andone u nekoliko navrata, a onda je Kroos uz malo sreće potvrdio pobjedu pogotkom za 3:0 u 62. minuti.

Guilherme je, pak, potvrdio nesreću domaćih igrača, silovito trese gredu par minuta nakon Kroosovog gola. Imao je Deportivo i jedanaesterac u posljednjim minutama utakmice, ali Andoneov slabi udarac čita i brani Navas.

U sudačkoj nadoknadi Ramos je u skoku laktom u glavu udario protivničkog igrača i zaradio isključenje pa će protiv Valencije Real morati bez Ronalda i Ramosa. Možda i bez Matea Kovačića, koji zbog ozljede nije niti putovao u La Corunu. Luka Modrić odigrao je svih 90 minuta.