Sesvete 2:1 Hajduk II
Hajduk II

Sesvete do prve pobjede u sezoni uz krasan pogodak Matea Topića

Petar Jenjić • petak, 25.08.2017.

Nogometaši Sesveta upisali su prva tri boda ove sezone. Na domaćem terenu bili su bolji od Hajduka II rezultatom 2:1, a posebno vrijedi izdvojiti lijep pogodak Matea Topića iz slobodnog udarca kojim je Sesvete doveo u vodstvo...

Do prve pobjede u novoj sezoni Druge HNL stigli su nogometaši Sesveta koji su na domaćem terenu bili bolji od druge momčadi Hajduka s 2:1. Domaćin je već na poluvremenu postigao oba pogotka, Bijeli su u drugom pokušali stići do poravnanja ili eventualne pobjede, no uspjeli su tek ublažiti poraz.

Igralo se vrlo dobro na otvaranju susreta, obje su momčadi imale nekoliko solidnih prilika za postizanje pogotka. Do vodstva je došao domaćin devet minuta prije odlaska na odmor. Sjajan slobodni udarac s dvadesetak izveo je Mateo Topić i matirao Ivu Grbića za 1:0 Sesveta. Bio je to njegov treći prvenstveni pogodak, u prvom kolu dva pogotka postigao je protiv Solina.

U samoj završnici prvog dijela Sesvete su podebljale vodstvo, ubacio je Dino Kluk s desnog krila, do lopte je došao bivši igrač Hajduka Ivan Mamut i zatresao mrežu.

Hajduk je bio kudikamo opasniji u drugom poluvremenu, dok su Sesvećani čuvali prednost. Imali su Bijeli nekoliko prilika za postizanje pogotka, ali sve do 90. minute bili su neprecizni. Tada je Mario Ćurić ubacio iz prekida, obrana domaćina izbila je loptu samo do Gorana Gruice koji s ruba šesnaesterca zabija pogodak.

Do kraja susreta rezultat se nije promijenio, tek su Sesvete ostale s desetoricom. Crveni karton zbog prigovora dobio je Mikulić.