Dario Dodić • ponedjeljak, 28.08.2017.

Nogometaši Real Madrida ubilježili su prvi kiks u novoj sezoni, na Santiago Bernabeuu u sklopu drugog kola La Lige odigrali su neriješeno protiv Valencije. U preostala tri nedjeljna susreta slavili su gosti minimalne pobjede...

U ljepotici kola na Santiago Bernabeuu Real Madrid upisao je samo bod protiv odlične Valencije. Utakmica u kojoj je moglo biti još toliko golova završila je 2:2, čime svakako mogu biti zadovoljniji Šišmiši.

Sjajni Marco Asensio još je jednom potvrdio fenomenalnu golgetersku formu, pogotovo izvan kaznenog prostora protivnika, u desetoj minuti koristi pogrešku Valencijinih igrača i s ruba kaznenog prostora lijepo zabija za vodstvo Reala. Kraljevski je klub osam minuta kasnije ispustio vodstvo, za 1:1 zabija Soler na asistenciju Latorrea.

Bio je to konačni ishod prvog poluvremena, odmah u svlačionici Zidane se odlučio na promjene, u vatru šalje Matea Kovačića umjesto Isca. Dobar je bio Mateo, pogotovo prema naprijed, iako je u nekoliko situacija "zakuhao" situacije pred Navasom.

U samoj završnici rasplamsala se utakmica, Real je tražio sva tri boda, ali i Valencia se nije zadovoljavala tek bodom. Modrićev odličan pokušaj s ruba šesnaesterca sjajno brani Neto, par minuta kasnije velikom se obranom iskazao i Navas. Parejo je iz slobodnog udarca gađao pod gredu, ali brani Realov vratar.

A onda - hladan tuš za Bernabeu. Igrala se 77. minuta, Rodrigo se okreće kraj Kovačića, prosljeđuje loptu do Kondogbije, koji u debitantskom nastupu zabija za vodstvo Valencije. Samo šest minuta trajalo je vodstvo Šišmiša, za 2:2 iz slobodnog udarca zabija Marco Asensio.

Mogao je i morao Karim Benzema zabiti za pobjedu Reala u 88. minuti, ali je iz sjajne situacije poslao loptu kraj gola. Nesretni Francuz pošteno se ispromašivao, a da nije njegov dan potvrdio je i par minuta kasnije kada je odlično tukao glavom, no uz pomoć vratnice zaustavlja ga Neto. Mogla je i Valencia do sva tri boda, ali Zaza nije iskoristio kontru dva-na-jedan.