Hajduk II 0:1 Dinamo II
Dinamo II

Dinamo II ostao na stopostotnom učinku, Modri slavili u drugoligaškom derbiju s Hajdukom II

Petar Jenjić • srijeda, 30.08.2017.

Prvi drugoligaški derbi između drugih momčadi Hajduka i Dinama završio je pobjedom zagrebačke momčadi koja je na Poljudu slavila s minimalnih 1:0. Junak susreta bio je Borna Miklić koji je zatresao mrežu Bijelih u 83. minuti...

Treću pobjedu u prva tri kola upisali su nogometaši Dinama i tako ostali na vrhu drugoligaške ljestvice s maksimalnih devet bodova. Danas su na Poljudu odigrali derbi susret s drugom momčadi Hajduka i slavili s minimalnih 1:0. Ključnim se pokazao pogodak Borne Miklića sedam minuta prije kraja. S druge strane Hajduk ostaje na tri boda osvojena u prvom kolu.

Prvi su ozbiljnije zaprijetili gosti, pucao je Knežević s ruba kaznenog prostora, ali je pogodio vratnicu. Lopta se odbila do Špikića čiji udarac iz blizine brani Grbić.

Dinamo je igrao nešto bolje tijekom većeg dijela prvog poluvremena i bio kudikamo opasniji po Hajdukov gol. Grbić je još jednom spasio domaćina u 30. minuti kada su prilike imali Božić i Knežević.

Ipak, u posljednjih desetak minuta probudili su se i Bijeli te su preko Prtajina imali dvije dobre šanse. Prvi pokušaj obranio je Horkaš, dok je drugi otišao pored gola.

Drugo poluvrijeme bilo je siromašno prilikama. Uz nekoliko pokušaja iz daljine, nijedna momčad nije uspjela ozbiljnije zaprijetiti suparničkom golu, sve do 83. minute kada su poentirali gosti. S desne strane ubacio je Perković, a Miklić odličnim trzajem glave prebacio Grbića i doveo Dinamo u vodstvo što se na kraju pokazalo ključnim.