Prva drugoligaška pobjeda Varaždinaca, Šibenčani gube i nakon promjene trenera

Branimir Korać • srijeda, 30.08.2017.

Osim dvoboja drugih momčadi Hajduka i Dinama, srijeda je donijela još pet utakmica trećeg kola Druge HNL. Prvu pobjedu u drugoligaškom društvu upisao je Varaždin koji je slavio kod Hrvatskog dragovoljca...

Gorica nije dobro otvorila sezonu, upisala je poraz u prvom kolu na svom travnjaku od druge momčadi Dinama s 2:0 da bi nakon toga ipak popravila dojam i dva puta slavila. U prošlom kolu bila je uspješna u Šibeniku, a sada je slavila protiv Dugopolja s 2:1.

U samoj završnici prvog dijela Marin Pejić bio je strijelac vodećeg pogotka da bi na 2:0 povisio Leon Šipoš u 70. minuti. Gosti su do kraja susreta uspjeli tek smanjiti zaostatak pogotkom Juana Manuela Varee neposredno nakon ulaska na travnjak, u 80. minuti.

Prvu drugoligašku pobjedu upisali su nogometaši Varaždina koji su s 2:1 u Sigetu svladali Hrvatski dragovoljac. Za razliku od Varaždinaca, Dragovoljci ostaju na samo jednom osvojenom bodu i to onom protiv Dugopolja u prvom kolu.

Ovdje su gosti poveli već u 12. minuti golom Domagoja Drožđeka i prednost držali do 67. minute kada Marko Barišić poravnava. Ipak, u samoj završnici susreta, u 89. minuti Nenad Erić zabija za sva tri boda Varaždinaca.

Novigrad je golovima u prvom poluvremenu riješio pitanje pobjednika na gostovanju u Lučkom. Domaćin je poražen 2:0 i tako ostaje na pobjedi iz prvog kola protiv Šibenika.

Aleksandr Smirnov i Drilon Cenaj donijeli su pobjedu Novigradu koji tako dolazi do drugog mjesta, odmah iza stopostotnog Dinama II.

Trener Zoran Slavica tijekom tjedna napustio je klupu Šibenika, ali to nije donijelo nikakve promjene na rezultatskom planu. Šibenčani su poraženi i treći put, sada u Solinu s 2:1.

Baldo Cicijelj doveo je Solin u vodstvo u 33. minuti da bi četiri minute kasnije Yusuf Musa poravnao na 1:1. Bod su gosti držali sve do 75. minute kada Solin preko Krešimira Luetića dolazi do pobjede.

U prošlom kolu Kustošija je u gostima iznenadila Varaždin i uzela bode remiziravši 1:1, međutim u prvom nastupu kao domaćin ostala je bez bodova. Ugostila je Sesvete i upisala poraz 1:0, a pun plijen gostima donio je Mateo Topić golom u 34. minuti.