Meškov Brest i Metalurg u gostima do prvih ovosezonskih pobjeda

Mihaela Bradovski • srijeda, 06.09.2017.

Nakon što su upisali poraz u prvom kolu od Tatrana i Vardara, rukometaši Meškov Bresta i Metalurga bili su uspješniji u drugom kolu te su se iz Celja i Pančeva vratili s pobjedama....

Meškov Brest u prvom kolu neočekivano je poražen kod Tatrana u Prešovu, ali zato je u derbiju drugog kola slavio u Celju protiv Pivovarne Laško s 29:24.

Uz vrlo dobar nastup Ivana Pešića, Meškov je slavio u Celju zahvaljujući odvajanju u posljednjih 20 minuta kada domaćin više nije mogao držati korak.

Posljednji put na samo gol zaostatka Celje je bilo u 42. minuti kada je Mitrović smanjio na 21:20 nakon čega Meškov radi seriju 8:3 i mirno završava posao.

"Nismo dobro otvorili utakmicu, posebno u napadu i još uvijek ne igramo svoj najbolji rukomet. Trebat će nam još vremena kako bi neke stvari profunkcionirale. U drugom poluvremenu uspjeli smo podići ritam igre, Pešić je bio odličan na vratima i upisali smo pobjedu", rekao je trener Meškova Sergej Bebeško.

Pešić je susret završio s 14 obrana, Petar Đorđić postigao je osam golova, Dzmitri Nikulenkau šest, a po pet su dodali Aleksander Škurinskij i Rastko Stojković. Kod domaćina Žiga Mlakar upisao je šest golova, a Daniel Dujšebaev pet.

Metalurg je još lakše došao do pobjede u Pančevu protiv Dinama koji je u prvom kolu iznenadio u gostima Vojvodinu. Momčad Line Červara odnijela je pobjedu 25:20 vrlo brzo usmjerivši susret na svoju stranu.

Na polovici prvog poluvremena Metalurg je već vodio s 10:2 i tek u zadnjih deset minuta domaćin se uspio spustiti na konačnih minus pet.

Kod Metalurga odličan je bio Darko Arsić s 14 obrana, po pet golova postigli su Božo Anđelić i Žarko Peševski dok je Ante Tokić dodao četiri pogotka. Kod domaćina Jovan Stojanović bio je strijelac pet puta.