Barcelona
Barcelona 5:0 Espanyol
Espanyol

Dario Dodić • subota, 09.09.2017.

Nogometaši Barcelone u gradskom su derbiju protiv Espanyola slavili na krilima raspoloženog Lea Messija i preuzeli vrh Primere kao jedina momčad s tri pobjede...

Treće kolo Primere, treća pobjeda Barcelone i nula primljenih golova. Na Camp Nouu u gradskom derbiju stradao je Espanyol s 5:0, 42. hat-trick karijere postigao je Leo Messi, Barca nakon tri kola ostaje usamljena na vrhu kao jedina momčad sa stopostotnim učinkom. Može ih dostići Real Sociedad koji će treću pobjedu loviti u La Coruni protiv Deportiva.

Htjeli su se ljuti rivali nadigravati s Barcelonom, nisu bili bezopasni, pogotovo Piatti i Baptistao, ali i kad su imali šanse, gosti ih nisu znali pretvoriti u pogodak. Prednjačio je u pokušajima Piatti, ali dobre prilike nije uspio konkretizirati.

S druge strane sličnih problema nije imao Messi, koji je još jednom pokazao da uživa igrati protiv Espanyola, postigao je tri gola i tako s ukupno 16 golova postao najbolji strijelac u povijesti ovog gradskog derbija u La Ligi.

Mogao je Espanyol i teže stradati, ali izuzev Messija ostatak Barcelone nije bio posebno golgeterski raspoložen. Trudio se Argentinac natjerati Luisa Suareza na poneki pogodak, ali Urugvajca ove sezone ne ide, iako je samo bilo pitanje vremena kad će mu se otvoriti, s obzirom na to u koliko se prilika po utakmici nalazi. I otvorilo mu se u samoj završnici.

25 minuta izdržali su gosti, iako su u toj 26. minuti poprilično oštećeni. Danas iznimno raspoloženi Ivan Rakitić sjajno je proigrao Messija, koji lijepo zabija za vodstvo Barce. Sve bi bilo divno i krasno da Argentinac nije bio u očitom zaleđu.

Na drugi pogodak Messija prigovora nema, igrala se 35. minuta kada se lopta od jednog Espanyolovog braniča odbila do Albe, on, pak, iz okreta u sredini pronalazi Messija, koji uklizava i desnom nogom zabija za 2:0.

Ako je uopće bilo i dvojbi, pitanje pobjednika riješeno je u 67. minuti, ponovno je asistent bio Alba, a egzekutor Messi.

Minutu kasnije debitirao je u dresu Barcelone vrlo skupi mladić, Ousmane Dembele, debi je začinio asistencijom u samoj završnici susreta. Prije toga Rakitić još jednom asistira, iz kornera s lijeve strane pogađa Piquea, koji glavom zabija za 4:0. U 90. minuti povukao je kontru Dembele, u sredini pronašao Suareza koji prekida prokletstvo i zabija za konačnih 5:0. Barca puna samopouzdanja dočekuje Juventus u Ligi prvaka.