Dario Dodić • subota, 16.09.2017.

Teže od očekivanog nogometaši Barcelone zadržali su stopostotan učinak u La Ligi. Na gostovanju kod Getafea Barcu su spasili neočekivani junaci, Denis Suarez i Paulinho...

Iako je opasno živjela u gostima kod Getafea, iako u najmanju ruku nije impresionirala, Barcelona je ipak u četvrtom kolu Primere upisala i četvrtu pobjedu. Getafe se pokazao kao poprilično tvrd orah, odlično su igrali domaći nogometaši, s obzirom na prikazano zaslužili su barem bod, ali individualna kvaliteta gostiju im je presudila.

Puno su bolje u susret ušli nogometaši Getafea, opasno su prijetili u nekoliko navrata pred Ter Stegenovim vratima, ali nisu uspijevali matirati gostujućeg vratara. S druge strane, Barcelona je u napadu bila poprilično nevidljiva, a loše vijesti za Ernesta Valverdea stigle su nakon nešto manje od pola sata igre kada se prilikom pokušaja odigravanja lopte petom ozlijedio Ousmane Dembele. U igru je ušao Deulofeu.

U samoj završnici prvog dijela stigao je šok za Barcu - Gaku Shibasaki iz voleja prekrasnim golom donosi vodstvo domaćinima - posve zasluženo vodstvo.

Ipak, Barca se diže u nastavku, izjednačenje gostima donosi Denis Suarez lijepim golom u 62. minuti. Inače, Suarez je u igru ušao na poluvremenu, umjesto Inieste. Pobjedu gostima donio je Paulinho, skupo pojačanje iz Kine, zabivši u 84. minuti na dodavanje Messija, samo sedam minuta nakon što je u igru ušao umjesto Ivana Rakitića. Bio je to Paulinhov prvi udarac u okvir protivničkog gola otkad je stigao u Barcelonu.

U ranijem terminu, u gradskom derbiju u Valenciji Levante i Valencia odigrali su 1:1. Poveli su Šišmiši nakon pola sata igre, s lijeve je strane ubacio Pereira, glavom za 0:1 zabija Rodrigo. Slavlje "gostiju" trajalo je tek desetak minuta, za konačnih 1:1 lijepo je zabio Bardhi.