Petar Jenjić • subota, 16.09.2017.

Odigrane su još dvije utakmice 4. kola španjolske Primere. Atletico Madrid je pogotkom Griezmanna svladao Malagu u debiju na svom novom stadionu Wanda Metropolitanu, dok je Real Betis s 2:1 bio bolji od Deportiva...

Nakon tri gostujuće utakmice nogometaši Atletico Madrida debitirali su pred svojim navijačima na novom stadionu Wanda Metropolitanu. Prva utakmica donijela je i prvu pobjedu, momčad Diega Simeonea svladala je s minimalnih 1:0 Malagu i tako došla do nova tri boda u ovoj sezoni.

Malaga s druge strane i dalje traži prvi bod, ovo im je četvrti poraz iz isto toliko utakmica pri čemu su postigli tek jedan pogodak, iako su danas imali dvije vrlo dobre prilike.

Atletico je dominirao na sredini terena, no ostao je nekonkretan prema naprijed. Malagina obrana funkcionirala je jako dobro i nije dopuštala previše prostora domaćin napadačima.

Unatoč dominaciji, najbolju priliku u prvom poluvremenu imali su gosti. Borja Baston je u 37. minuti dobio odličnu loptu u kaznenom prostoru i snažno opalio prema golu, ali Jan Oblak je obranom otklonio opasnost.

Odlično je Atletico ušao u drugom poluvrijeme, no mreže su mirovale sve do 61. minute. Angel Correa je sjajno prošao po desnoj strani i ubacio prizemnu loptu na peterac za Antoinea Griezmanna koji zabija prvijenac na novom stadionu, ali i svoj u novoj sezoni.

Novih uzbuđenja nije bilo sve do 90. minute kada je Malaga imala priliku šokirati domaćina. Diego Rolan je pucao s ruba kaznenog prostora pod samu gredu, no Oblak je krajnjim naporom odbio u korner.

All Goals & highlights - Atletico Madrid 1-0... by goalsarena2017

U nešto ranije odigranom susretu nogometaši Betisa na domaćem su terenu svladali Deportivo s 2:1 i tako stigli do druge pobjede ove sezone. S druge strane, momčad iz La Corune ostaje na jednom bodu osvojenom u drugom kolu.

Domaćina je u vodstvo doveo Joaquin, igrač Betisa zatresao je mrežu glavom u 14. minuti. Već nekoliko minuta kasnije stigao je odgovor gostiju, Federico Cartabia pronašao je malo prostora i sjajnim udarcem s dvadesetak metara pogodio za izjednačenje.

Betis je ipak uspio doći do pobjede pogotkom u 74. minuti. Andres Guardado sjajnim je dugačkim dodavanjem proigrao Joaquina koji je svojim drugim pogotkom na susretu ostavio sva tri boda domaćinu.