Goričani nastavljaju sjajan niz, petom uzastopnom pobjedom do prvog mjesta

Branimir Korać • subota, 16.09.2017.

Odigrani su i preostali susreti šestog kola Druge HNL, druga momčad Hajduka slavila je u Novigradu, Dinamova druga momčad poražena je u Varaždinu, a Gorica je nastavila briljirati i upisala je petu uzastopnu pobjedu...

Kustošija ostaje na samom dnu prvenstvene ljestvice nakon što je upisala još jedan poraz. Nakon šest odigranih kola ima samo jedan bod, a novi poraz upisala je u gostima kod Dugopolja koje je slavilo s 2:0. Pobjedu Dugopolju donijeli su Vlatko Stojanovski pogotkom u 54. minuti te Marko Tešija koji je u 90. minuti stavio točku na i.

Goričani su u velikom naletu te su stigli do pete uzastopne pobjede. Nakon startnog poraza od druge momčadi Dinama, znaju samo za pobjede, a posljednju su ostvarili u gostima kod Lučkog.

Sve do same završnice susreta pogodaka nije bilo, a onda je u 89. minuti domaću mrežu načeo Dinko Matošević. Tri minute kasnije, da ne bi bilo nikakve zabune oko pobjednika, Marin Pejić postavio je konačnih 2:0 za gorički skok na vrh ljestvice.

Šibenik je drugo kolo zaredom slavio s 1:0, nakon pobjede kod Kustošije, sada je svladao Sesvete. Još jednom strijelac je bio Josip Maleš koji je zabio već u 15. minuti, ali nakon samo pola sata na terenu, morao je napustiti igru zbog ozljede. Njegov izostanak u nastavku sezone sigurno će predstavljati težak udarac za Šibenčane.

Varaždin je nakon promjene trenera ugostio drugu momčad Dinama i upisao pobjedu 2:0. Oba pogotka postignuta su u prvom poluvremenu kada je domaćin riješio pitanje pobjednika.

Prvo je u devetoj minuti Dejan Glavica nakon dobre kombinacije doveo Varaždin u vodstvo da bi u završnici prvog dijela Maks Juraj Čelić postavio konačnih 2:0.

Hajduk II bio je uvjerljiv u Novigradu gdje je slavio s glatkih 3:0 i na ljestvici zasjeo na treće mjesto odmah iza Dinama II. Pobjedu Splićanima u ovom susretu donijeli su Darko Nejašmić, Mario Čurić i Ardit Deliu.