Čeh Jan Šatral zaustavio Serdarušića na startu u Rumunjskoj

Branimir Korać • utorak, 19.09.2017.

U prvom kolu Challengera u Sibiuu Nino Serdarušić poražen je od Čeha Jana Šatrala u dva seta. Sve je bilo gotovo za samo 70-ak minuta...

Na startu Challengera u Sibiuu Nino Serdarušić upisao je poraz, igrao je protiv solidnog Čeha Jana Šatrala koji ga je svladao sa 6:4, 6:2.

Serdarušić je u turnir ušao s pozivnicom organizatora, ali gotovo 100 mjesta bolje plasirani Čeh upisao je pobjedu za 71 minutu igre.

Prošle godine Šatral je igrao svoj najbolji tenis, osvojio je i Challenger u Marburgu te je ovdje opravdao status favorita.

U prva četiri gema obojica su imali problema s čuvanjem svog servisa, a na kraju je iz te bitke neokrznut izašao Šatral koji je pobjegao na 3:1.

Nakon što je rutinski dovršio posao u prvom setu, u drugom je oduzeo Serdarušiću tri puta u nizu servis, odvojio se na 5:1 i izborio prolaz.

U drugom kolu čeka ga dvoboj protiv boljeg iz meča između Tara Daniela i Stefana Napolitana.