Hrvatski kup, 1/16 finala, 19.09.2017, 15:30 h
Slavonija 1:2 Zadar
Zadar

Zadar uz pomoć Podobnika do osmine finala Kupa

Mihaela Bradovski • utorak, 19.09.2017.

Nogometaši Zadra prvi su sudionici osmine finala Kupa Hrvatske. U šesnaestini finala u Požegi su svladali Slavoniju 2:1, a kod oba pogotka Zadrana svoje prste imao je domaći igrač Valentino Podobnik...

Zadar je uspješno odradio posao u Slavoniji i igrat će u osmini finala Kupa. Pet minuta prije kraja susreta gosti su došli do pobjedničkog pogotka nakon čega su mogli započeti sa slavljem.

U završnici prvog dijela Zadrani su poveli nakon što je Torbarina pucao, a lopta se od Podobnika odbila u mrežu da bi odmah na startu drugog dijela Včelik poravnao na 1:1.

Pet minuta prije kraja gosti dolaze do pogotka za pobjedu. Šimurina je ovaj put pucao, a lopta se još jednom od nesretnog Podobnika odbila u mrežu i Zadar prolazi dalje.

U srijedu su na rasporedu preostali susreti, no s obzirom na vremenske uvjete, može se očekivati da će dio njih biti i odgođen.