Hrvatski kup, 1/16 finala, 20.09.2017, 15:30 h, Vrbovec, Gradski stadion, gledatelja: 1200

Sportnet • srijeda, 20.09.2017.

U šesnaestini finala Kupa Hrvatske Vrbovec je na Gradskom stadionu pred oko tisuću gledatelja ugostio aktualnog prvaka Hrvatska i osvajača Kupa Rijeku...

Matija Petak
53'
3
Ivan Bojčić
53'
7
Tihomir Bradić
69'

PIŠE: Josip Bilić

Riječani su u Vrbovec došli kao veliki favoriti, a domaćini su ovu utakmicu najavili kao utakmicu generacije. Hrvatski trećeligaš prvi je zaprijetio, već u drugoj minuti Domagoj Colarić prolazi po desnoj strani i sjajno puca prema golu gostiju, ali Simon Sluga zaustavlja pokušaj Colarića.

U desetoj minuti prva velika prilika Riječana, jedna odbijena lopta dolazi do Mateja Jelića, ali vratar Vrbovca Filip Jendriš fantastično brani pokušaj gostujućeg napadača. Prvih 15 minuta prošlo je u dosta izjednačenom tonu, bez nekih velikih prilika za pogodak na obje strane. U 23. minuti Domagoj Pavičić je zapucao prema vratima Jendriša, ali lopta odlazi pokraj gola. Rijeka je od 15. minute pojačala pritisak, a to je urodilo plodom u 28. minuti. Sjajna akcija gostiju po boku, jedan centaršut dolazi do Jakova Puljića koji neometano pogađa za vodstvo Rijeke.

Dvije minute kasnije Jelić se našao u prilici za pogodak, ali njegov pokušaj glavom brani Jendriš. No, Rijeka je i dalje pritiskala, pred sami kraj prvog dijela, u 44. minuti Jelić je iskoristio neopreznost domaćih igrača i pogodio za 0:2 vodstvo gostiju.

Rijeka je nastavila pritiskati i u drugom poluvremenu, igrači Matjaža Keka tražili su i treći pogodak, ali Vrbovec se sjajno branio, prvo ime Vrbovca na ovom susretu bio je vratar Filip Jendriš koji je obranio par čistih prilika Riječana. U 60. minuti najveća prilika za Vrbovec u nastavku, Antonio Boroša fantastično je prošao po lijevoj strani i zapucao prema golu Riječana, ali njegov pokušaj je obranio odlični Simon Sluga. U 84. minuti Rijeka ipak dolazi do trećeg gola, Jelić je pogodio za 0:3 te tako upisao svoj drugi pogodak na susretu. Izabranici Matjaža Keka kao da su se opustili pred sami kraj utakmice, a to je znao iskoristiti mladi Domagoj Colarić koji je u 86. minuti fantastično pogodio glavom za smanjenje vodstva gostiju. Ostalo je 3:1 te tako Rijeka na kraju ipak zasluženo prolazi u osminu finala Kupa.