Dario Dodić • četvrtak, 21.09.2017.

Veliki niz utakmica u kojima je Real Madrida postizao barem jedan gol prekinut je večeras na Santiago Bernabeuu. Neočekivani junaci petog kola La Lige nogometaši su Betisa koji su u sudačkoj nadoknadi došli do pobjede 1:0 protiv aktualnih prvaka Španjolske i Europe. Atletico Madrid uzeo je bodove u Bilbau, kao i Sevilla kod kuće protiv Las Palmasa...

Ono što nije pošlo za nogom puno moćnijim klubovima uspjelo je Betisu i to usred Santiago Bernabeua - prvi put nakon 512 dana i utakmice s Manchester Cityjem u Ligi prvaka Real Madrid nije zatresao protivničku mrežu. Betis je ne samo uspio sačuvati mrežu netaknutom nego je pogotkom Antonija Sanabrije u četvrtoj minuti sudačke nadoknade došao do sva tri boda.

Junak gostiju, uz već spomenutog Sanabriju, bio je vratar Adan, koji je odigrao maestralnu partiju, svojim je fantastičnim paradama izludio domaće napadače, veznjake i braniče - svi su ga oni pokušali matirati, ali Adan je danas bio nepremostiva prepreka za momčad Zinedinea Zidanea.

Iako zasluženo uživa veliko povjerenje uprave kluba, Francuz će se morati zapitati što se to događa ove sezone, jer nakon pet kola Real Madrid zaostaje sedam bodova za Barcom, Barcom koja ne impresionira.

Prštale su prilike na Santiago Bernabeuu s obje strane, domaćin je dominirao, posebno je raspoložen bio Luka Modrić, hrvatski je kapetan i sam u nekoliko navrata opasno prijetio, ali danas lopta nije htjela u Adanov gol.

Trenutak odluke zbio se u 94. minuti kada je Betis s petoricom, šestoricom igrača povukao kontranapad. Barragan je lijepo uočio Sanabriju, koji je za razliku od situacije četiri minute ranije, kada mu pogodak nije bio priznat zbog zaleđa, ovoga puta držao liniju s Ramosom i loptu glavom poslao iza leđa Keylora Navasa za pobjedu i sva tri boda.

Modrić je odigrao do 72. minute kada se Zidane odlučio pojačati napad Mayoralom - imao je i on nekoliko izglednih prilika, ali kao i ostali mu suigrači - nije pronašao put do Betisove mreže.

U ranijem terminu Atletico Madrid je na San Mamesu u Bilbau svladao Athletic s 2:1. Mogli su domaćini povesti krajem prvog poluvremena, kada im je dosuđen poprilično diskutabilan jedanaesterac. Da previše razgovora ne bude poslije susreta pobrinuo se Jan Oblak obranivši pokušaj Aduriza s bijele točke. Deseti se put na vratima Atletica Oblak namjerio na izvođača najstrože kazne i šesti put izašao kao pobjednik.

Momčad Diega Simeonea u nastavku je susreta dvama krasnim akcijama slomila Baske. U 55. minuti Correa lagano poentira nakon lijepe akcije trojca Correa - Koke - Griezmann. Na 2:0 povisio je Carrasco nakon sjajnog dodavanja Griezmanna, za konačnih 2:1 zabio je Garcia u sudačkoj nadoknadi.

Pobjedu je na svom Sanchez Pizjuanu upisala i Sevilla, koja je s minimalnih 1:0 svladala Las Palmas za koji zbog ozljede nije nastupio Alen Halilović. Trenutak odluke zbio se u 83. minuti kada je Navas krasno zabio iz gotovo mrtvog kuta.

All Goals & highlights - Sevilla 1-0 Las Palmas... by tansoula911

Deportivo se, pak, u La Coruni pobrinuo da i Alaves uđe u povijesne knjige La Lige. Naime, Deportivo je na Riazoru upisao pobjedu 1:0, jedini strijelac bio je Luisinho u završnici prvog poluvremena - time je Alaves postao prvi klub u povijesti lige koji je sezonu otvorio s pet poraza i bez ijednog postignutog gola.

1-0 Luisinho Goal Spain Primera Division - 20... by footballvideostv1