Dobar nastup Drage Pašalića u pobjedi Groningena, Joventut lakoćom do drugog kola

Petar Jenjić • petak, 22.09.2017.

Odigrane su i uzvratne utakmice prvog kola kvalifikacija za Fibinu Ligu prvaka u kojima nije bilo prevelikih iznenađenja. Groningen je uz dobru utakmicu Drage Pašalića nadoknadio zaostatak iz prvog susreta protiv Vytautasa, dok to za rukom nije prošlo Karpošu koji je kod kuće pobijedio momčad Kaleva, ali nedovoljnom razlikom za prolazak dalje...

Nizozemski Groningen nadoknadio je dva koša zaostatka iz prve utakmice protiv Vytautasa i odlično odigranim uzvratom prošao u drugo kolo. Za rješavanje pitanja pobjednika bilo je dovoljno prvih 20 minuta koje je zaključio s 27 koševa prednosti (51:24), a do kraja utakmice bez većih problema održavao razliku.

Brandyn Curry s 20 poena (6/10 za dva, 2/5 za tricu, slobodna bacanja 2/2) i osam asistencija predvodio je goste do pobjede, dok je Drago Pašalić dodao 14 koševa (5/8 za dva, 1/3 za tricu, slobodna bacanja 1/1), tri skoka i tri asistencije za nešto manje od 25 minuta provedenih na terenu.

Najbolji je u redovima litavske momčadi bio Brad Tinsley s 14 koševa (3/6 za dva, 2/4 za tricu, slobodna bacanja 2/2) i pet skokova.

Zahvaljujući pobjedi od osam razlike u prvoj utakmici košarkaši Kaleva prolaze u sljedeću fazi unatoč domaćem porazu od Karpoša. Makedonska momčad slavila je rezultatom 81:78, no nijednom tijekom utakmice nije uspjela doći do prednosti koja bi joj garantirala prolazak dalje.

Najefikasniji u redovima Karpoša bio je Jaylon Brown s 19 koševa (2/4 za dva, 3/7 za tricu, slobodna bacanja 6/6). Nenad Delić je dodao osam poena (4/6 za dva, 0/3 za tricu) i četiri skoka za 14 i pol minuta na parketu.

Branko Mirković sa 17 koševa (0/3 za dva, 5/5 za tricu, slobodna bacanja 2/2) bio je najbolji kod Kaleva.

Nakon pobjede s dvoznamenkastom razlikom u prvoj utakmici, Joventut niti u drugoj nije imao prevelikih problema protiv Dinamo Tbilisija kojeg je svladao 86:66. Iako je nakon 20 minuta igre zaostajala tri razlike, španjolska momčad odličnim drugim poluvremenom, u kojem je ubacila 53 poena, dolazi do uvjerljive pobjede.

Najbolji je u redovima pobjednika bio Patrick Richard s 13 koševa (4/6 za dva, 1/6 za tricu, slobodna bacanja 2/3) i pet asistencija. Dominik Mavra je za 19 i pol minuta ostvario učinak od pet poena (0/1 za dva, 1/5 za tricu, slobodna bacanja 2/2) i dvije asistencije.

Ilia Londaridze sa 17 koševa (5/7 za dva, slobodna bacanja 7/9) bio je najbolji kod gostiju.

Vrlo dobro odigranom posljednjom četvrtinom Benfica je bila bolja od Kapfenberga sa 67:62 i tako sačuvala tri koša prednosti iz prve utakmice. U zadnjih deset minuta portugalska momčad ušla je sa samo dva poena viška (49:47), ali uspjela je zadržati smirenost i prednost do kraja utakmice.

Jedini dvoznamenkast u redovima pobjednika bio je Antywane Robinson sa 16 poena (3/6 za dva, 2/4 za tricu, slobodna bacanja 4/4).

Najbolji je kod austrijske momčadi bio Brian Oliver s 18 koševa (3/8 za dva, 3/8 za tricu, slobodna bacanja 3/4) i pet skokova. Milan Stegnjaić za 29 minuta na terenu ubacio je sedam koševa (2/6 za dva, 1/4 za tricu) uz pet skokova.