Hajduk II 2:1 Hrvatski dragovoljac
Hrvatski dragovoljac

Hajduk II nastavio s pobjedničkim nizom, u Splitu pao i Hrvatski dragovoljac

Petar Jenjić • petak, 22.09.2017.

Druga momčad Hajduka upisala je četvrtu uzastopnu pobjedu u Drugoj HNL. U sklopu sedmog kola u Splitu je gostovala momčad Hrvatskog dragovoljca koja je poražena rezultatom 2:1 i tako ostala na pretposljednjem mjestu prvenstvene ljestvice sa samo dva boda...

Sedmo kolo Druge HNL otvorila je druga momčad Hajduka i Hrvatski dragovoljac iz kojeg su kao pobjednici izašli Splićani koji su slavili s 2:1. Oba pogotka postigli su u prvom poluvremenu, gosti su smanjili zaostatak nakon sat vremena igre, ali do izjednačenja nisu stigli.

Četvrta je ovo uzastopna pobjeda Hajduka II kojom je barem privremeno skočio na prvo mjesto ljestvice s 15 bodova. S druge strane Hrvatski dragovoljac se i dalje muči u novoj sezoni, ima tek dva boda i nalazi se na pretposljednjem mjestu. Lošije stoji jedino Kustošija.

Domaćin je stigao do vodstva u 21. minuti utakmice. Delić je prošao po lijevom krilu i ubacio na peterac, a loptu je nespretno u vlastitu mrežu skrenuo Puljić.

Upravo je Delić bio najvažniji igrač kod drugog pogotka. Igrač Hajduka sjurio se do kaznenog prostora, izbacio svog čuvara i lijepim udarcem s ruba šesnaesterca matirao gostujućeg vratara.

Hrvatski dragovoljac smanjio je zaostatak u 61. minuti kada je na asistenciju Čavara iz blizine poentirao Jajčinović. Dvije minute kasnije Hajduk je mogao do trećeg pogotka, ali se udarcu Delića ispriječila stativa.

Mreže su do kraja utakmice ipak mirovale, rezultat se nije promijenio i Hajduk II je upisao novu pobjedu.