Bundesliga, 6. kolo, 22.09.2017, 20:30 h
Bayern
Bayern 2:2 Wolfsburg
Wolfsburg

Dario Dodić • petak, 22.09.2017.

Šesto kolo Bundeslige otvorili su u Münchenu Bayern i Wolfsburg. Aktualni prvaci imali su dva gola prednosti na Allianz Areni, ali se Wolfsburg vratio u drugom poluvremenu i osvojio bod...

Prvi put nakon prosinca 2001. godine Wolfsburg je osvojio bod u gostima kod Bayerna. Nije se tako činilo nakon prvih 45 minuta na otvaranju šestog kola Bundeslige, Bayern je imao 2:0, ali Wolfsburg je iskoristio tešku nonšalanciju i indisponiranost prvaka Njemačke i dvama pogocima u nastavku susreta zaslužio bod.

Iako ni u prvom poluvremenu Bavarci nisu impresionirali, u posljednji trećini prvog dijela uspjeli su slomiti otpor Wolfsburga i doći do, tako se barem činilo, više nego dovoljnih 2:0. Nakon nešto više od pola sata igre poveo je Bayern, strijelac iz najstrože kazne bio je Robert Lewandowski. Značilo je to da je u 57. uzastopnoj utakmici na Allianz Areni, u svim natjecanjima, Bayern postigao barem jedan gol.

Kada je devet minuta kasnije Arjen Robben uz malo sreće po drugi put poslao Casteelsa po loptu u vlastitu mrežu, izgledalo je kao da će Bayern još jednom rutinski do sva tri boda. Bio je to 92. gol Nizozemca za Bayern u Bundesligi čime se poravnao s dosadašnjim rekorderom, Brazilcem Elberom. Mogao ga je Nizozemac prestići u nastavku, ali nedostajalo je koncentracije u završnici.

Nije samo Robben promašivao, kompletna momčad domaćina nije bila na potrebnoj razini u drugom poluvremenu. Kada je u 56. minuti iz slobodnjaka s gotovo 30 metara Arnold uz svesrdnu pomoć Bayernovog vratara Ulreicha smanjio na 2:1, gosti su shvatili da nešto i mogu izvući iz Münchena.

Tako je i bilo, u 83. minuti Verhaegh je ubacio s desne strane, a natrčali Didavi glavom poslao loptu od vratnice u mrežu za konačnih 2:2.