Carlo Ancelotti na udaru kritika nakon kiksa Bayerna protiv Wolfsburga

HINA • subota, 23.09.2017.

Talijanski nogometni stručnjak Carlo Ancelotti našao se na udaru novih kritika nakon domaćeg kiksa Bayerna protiv Wolfsburga u susretu 6. kola njemačkog prvenstva...

Bayern je nakon prvog poluvremena vodio 2:0, no gosti su u nastavku zabili dva gola osvojivši bod na Allianz Areni. Bio je to prvi bod Wolfsburga protiv Bayerna nakon šest uzastopnih poraza i negativne razlike pogodaka 2:22. Posljednji put Wolfsburg je neporažen napustio München prije 16 godina.

Bayern je u završnici prvog poluvremena stigao do prednosti od 2:0 golovima Lewandowskog s bijele točke i Robbena, no u nastavku je Wolfsburg uspio poravnati. Prvo je Arnold smanjio na 2:1 iz slobodnog udarca s 25 metara uz obilatu pomoć vratara Bayerna Ulreicha, da bi Didavi pred kraj utakmice preciznim udarcem glavom postavio konačnih 2:2.

"Odigrali smo loše i Wolfsburg je zasluženo osvojio bod. Bili smo spori i bez potrebnog intenziteta. Bili smo nedovoljno kompaktni" kazao je Ancelotti dodavši: "Imali smo nekoliko prilika kojima smo mogli zatvoriti utakmicu, ali nismo ih iskoristili."

Oni ironični su naveli kako se igrači Bayerna nisu željeli previše potrošiti kako bi im ostalo više snage za subotnji, tradicionalni posjet Oktoberfestu. Na pitanje hoće li ograničiti količinu alkohola igračima, Ancelotti je samo odmahnuo rukom.

"Oni mogu piti što žele. Ja nisam njihov otac ili brat. Ja sam samo menadžer. Nisam zadovoljan igrom i rezultatom, ali sutra je novi dan", kazao je.

"Novi dan" mu u srijedu donosi gostovanje u Parizu protiv PSG-a u Ligi prvaka.

"Moramo biti zabrinuti ako ćemo ovako igrati, ali uvjeren sam kako ćemo biti bolji", dodao je Talijan.

Da se nešto loše događa u Münchenu jasno je svima. Bavarci su u prvih šest kola upisali jedan poraz i jedan remi. Dio medija navodi kako je Ancelotti ispustio kontrolu u svlačionici i kako čelnici već traže njegovog nasljednika. Posebice nakon što su glavne zvijezde Robert Lewandowski, Thomas Müller i Franck Ribery javno kritizirale Ancelottijev rad.

Navijače posebno boli Ancelottijev odnos prema Thomasu Mülleru, legendi kluba i dokapetanu momčadi kojeg je nekoliko puta vadio iz igre, a jednom ostavio na klupi iz "taktičkih razloga".

Ancelottijev rad kritizirale su i legende kluba. Paul Breitner smatra kako Bayern nazaduje,

Lothar Matthäus predviđa kako bavarski velikan ove sezone neće osvojiti niti jedan trofej, dok Mario Basler najavljuje kako će Ancelotti u siječnju preseliti u Kinu.