La Liga, 6. kolo, 23.09.2017, 16:15 h
Deportivo Alaves 1:2 Real Madrid
Real Madrid

Branimir Korać • subota, 23.09.2017.

Real Madrid ne pobjeđuje na Santiago Bernabeuu, ali zato bilježi pobjede u gostima. U šestom kolu slavio je u Vitoriji kod Alavesa s 2:1 uz dva pogotka Daniela Ceballosa u njegovom prvom nastupu u prvih 11...

Zinedine Zidane na gostovanju kod Alavesa nije koristio Luku Modrića i Garetha Balea, no to se nije osjetilo na konačnom rezultatu. Madriđani su odnijeli pobjedu 2:1 u zanimljivom dvoboju iz kojeg je Alaves uz malo više sreće mogao odnijet bod.

Iako je slavio, Real nije briljirao. Imao je više pokušaja prema golu, međutim veliki broj tih pokušaja nije bio posebno opasan. U drugom dijelu Alaves je dva puta pogađao okvir gola, no nije uspio doći i do pogotka za poravnanje.

Počelo je vrlo dobro za goste koji su već u desetoj minuti došli do pogotka preko Danija Ceballosa koji je prvi put krenuo od prve minute u dresu Real Madrida i odmah postigao pogodak za vodstvo.

Embed from Getty Images

Rani pogodak gostiju bio je loša vijest za Alaves koji dotad još nije niti jednom zabio ove sezone, ima ogromnih problema u igri prema naprijed i sada je trebao hvatati zaostatak.

Ipak je u tome uspio i u 40. minuti došao do poravnanja. Manu Garcia bio je strijelac pogotka za 1:1, no vrlo kratko trajalo je slavlje Alavesa, već u sljedećem napadu gosti vraćaju prednost na svoju stranu, a strijelac je bio ponovno Ceballos.

U drugom dijelu zaigralo se još otvorenije, Alaves je morao krenuti po pogodak i to je ostavljalo prostora i gostima. U 64. minuti Cristiano Ronaldo zatresao je vratnicu, a nakon toga dva puta se tresao okvir gola na drugoj strani, prvo u 71. minuti kada je Pedraza pogodio gredu, a zatim u 76. minuti kada isti igrač pogađa stativu.

Promjena nije bilo, ostalo je 2:1 za goste koji se tako vraćaju pobjedničkim navikama.

• Obrisan korisnik24.09.2017. u 12:33
    Dani je igrac koji treba realu veznjak koji daje golove , ne kao Luka ili Kroos . Luka mora imati 100 prilika za jedan gol i 200 pokusaja asistencije da 10 prodje u najboljem slucaju . Ali puno bolje na terenu izgledaju bez Bale ,s tim da Ramos opako visi , ali i Varane nije u boljoj formi... [više na forumu]