Branimir Korać • srijeda, 27.09.2017.

U susretu 19. kola kineskog prvenstva Guizhou Zhicheng gostovao je kod Tianjin Tede i upisao poraz 3:1. Jedini pogodak za goste postigao je Nikica Jelavić...

Do vrijedne pobjede došli su nogometaši Tianjin Tede koji su u zaostalom susretu 19. kola ugostili Jelavićev Guizhou Zhicheng i upisali pobjedu 3:1. S ova tri boda Tianjin Teda pomaknula se iz zone ispadanja gdje ostaju posljednjeplasirani Liaoning i pretposljednji Yanbian.

Mbaye Diagne iz kaznenog udarca doveo je domaćina u vodstvo pogotkom nakon sat vremena igre da bi deset minuta prije kraja Frank Acheampong povisio na 2:0.

Gosti su dobili malu nadu za povratak u 85. minuti kada je Nikica Jelavić lijepim udarcem glavom poslao loptu u mrežu za smanjenje zaostatka, ali tri minute kasnije Yang stavlja točku na i.

Jelavić je tako stigao do 12. ovosezonskog prvenstvenog pogotka, a Giuzhou je ostao na sedmom mjestu prvenstvene ljestvice s tri boda manje od petoplasiranog Shandonga.