Europska liga, skupina A, 2. kolo, 28.09.2017, 17:00 h
Astana
Astana 1:1 Slavia Prag
Slavia Prag

Dario Dodić • četvrtak, 28.09.2017.

Nogometaši Astane u drugom su kolu skupine A Europske lige protiv praške Slavije upisali prvi bod. Susret je završio 1:1, a remi je domaćinima donio Marin Tomasov...

Nakon 3:1 poraza u prvom kolu skupine A Europske lige, na gostovanju kod Villarreala, Astana je u drugom kolu na svojoj Astana Areni remizirala protiv Slavije iz Praga i tako došla do prvog boda.

U utakmici u kojoj je na obje strane mogao pasti još poneki pogodak sve je bilo riješeno već nakon prvih 45 minuta.

Poveli su gosti, koji su u prvom susretu s minimalnih 1:0 svladali Maccabi Tel Aviv, u 18. minuti. S gotovo sredine terena slobodnjak je izveo Sykora, točno kod jedanaesterca pronalazi Ngadeu-Ngadjuija, koji glavom poentira za vodstvo Slavije.

Bod Astani donio je Marin Tomasov u završnici prvog dijela. Pokušaj Kabanange obranio je Kovar, no lopta se odbila do bivšeg igrača Hajduka i Rijeke, koji je iz prve šalje u mrežu za konačnih 1:1.

Tomasov je igru napustio u 82. minuti, umjesto njega ušao je Murtazajev.