Branimir Korać • subota, 30.09.2017.

Odigrano je još pet susreta sedmog kola Premiershipa, West Ham je stigao do sva tri boda u susretu protiv Swanseaja, a Manchester United lakoćom je slavio protiv Crystal Palacea...

Manchester United lakoćom je stigao do punog plijena protiv Crystal Palacea. Crystal Palace i dalje ostaje na dnu ljestvice bez ijednog boda i postignutog pogotka s očajnom gol razlikom 0:17. United s druge strane bilježi šestu pobjedu u sedmom kolu uz samo jedan remi.

Na Old Traffordu samo jedna momčad je igrala, United je dominirao i bio bolji protivnik, a vrlo rano načeo je londonsku momčad i tako si otvorio put prema pobjedi.

Već u trećoj minuti Juan Mata je na povratnu loptu Marcusa Rashforda bio precizan, utrčao je iz drugog plana i zabio za vodstvo.

Krajem prvog i početkom drugog dijela Marouane Fellaini najbolje se snašao pred golom gostiju i s dva pogotka povisio je na 3:0 da bi u završnici točku na i stavio Romelu Lukaku.

Crystal Palace je tako postao tek druga momčad u povijesti Premier lige sa svih sedam poraza u prvih sedam kola, uspjelo je to i Portsmouthu 2009. godine.

Slaven Bilić s West Hamom stigao je do druge pobjede u sezoni, a osigurao ju je Diafra Sakho pogotkom u 90. minuti. Sakho je ušao u igru u 78. minuti umjesto Chicharita i opravdao je taj Bilićev potez.

Bio je to čvrst dvoboj u kojem je Swansea imao laganu inicijativu, ali je West Ham imao više prilika te je na kraju i slavio. Obrana Swanseaja vrlo loše je reagirala na ubačaj s lijeve strane, dvojicu igrača lopta je prošla, a Sakho je nakon toga rutinski zabio.

Do pobjede u završnici stigao je i Stoke protiv Southamptona i to s 2:1. Stoke je vodio od 40. minute pogotkom Dioufa, mogao je do odmora doći i do povećanja prednosti, ali Berahino nije realizirao kazneni udarac.

U drugom dijelu taj promašaj je mogao biti kažnjen, Maya Yoshida poravnao je na 1:1, ali Peter Crouch je ipak osigurao sva tri boda svojoj momčadi.

Watford je uspio izvući bod s gostovanja kod West Bromwicha s kojim je remizirao 2:2. Domaćin je vodio 2:0 već nakon 20 minuta igre golovima Rondona i Evansa, ali Doucoure je smanjio na 2:1 da bi Richarlison u 95. minuti poravnao na 2:2.