Hrvatski dragovoljac do prve pobjede tek u devetom kolu, Dugopolje slavilo u Šibeniku

Branimir Korać • subota, 30.09.2017.

Odigrana su prva tri susreta devetog kola Druge HNL u kojima domaćin nije imao previše uspjeha. Uhvatili su samo jedan bod i to Solin remiziravši protiv Varaždina...

U devetom kolu Druge HNL Sesvete su poražene na svom travnjaku od Hrvatskog dragovoljca koji je napokon stigao do slavlja. Pamićeva momčad slavila je s minimalnih 1:0 i tako se malo odmaknula od posljednjeplasirane Kustošije.

Strijelac jedinog pogotka za Dragovoljac bio je Vladimir Burić koji je u osmoj minuti postigao pogodak za pobjedu. Domaćin je kraj susreta dočekao s igračem manje zbog drugog žutog kartona Krešimira Jelića.

Pobjednika nije bilo u Solinu gdje je gostovao Varaždin, a susret je okončan bez pogodaka. Solinjani su tako propustili priliku preskočiti Varaždince na ljestvici i ostaju dva boda iza njih.

Šibenčani su na Šubićevcu ugostili Dugopolje i upisali poraz 2:1. Zaslužena pobjeda gostiju koji su napravili preokret nakon što su se našli u zaostatku u 34. minuti.

Domaćin je poveo pogotkom Marka Brekala, ali goste su do pobjede odveli Dominik Mihaljević golom u 37. minuti te Vlatko Stojanovski pogotkom u 80. minuti, minutu nakon ulaska u igru.

Ostali susreti na rasporedu su u nedjelju.