Dario Dodić • subota, 30.09.2017.

Odigrana su četiri subotnja dvoboja sedmog kola španjolske Primere. Atletico Madrid je jedva izvukao remi u gostima kod Leganesa, Sevilla je kod kuće svladala Malagu, kao i Deportivo Getafe. Probudio se i Alaves...

Vrlo slabu partiju pružila je momčad Aletico Madrida u ogledu s Leganesom na Butarqueu. Igrači Diega Simeonea nisu gotovo ništa pokazali, a čini se i da je Argentinac od prve minute u susret ušao s idejom kako bi bod bio sasvim dovoljan.

Što je tražio to je i dobio, Atletico je izvukao remi bez pogodaka, ponajviše maestralnom Janu Oblaku, koji je u tri, četiri navrata u drugom poluvremenu maestralnim obranama sačuvao vlastitu mrežu netaknutom. Najbliže su golu bili El Zhar i Siovas, ali Oblak je bio neprelazan.

Šime Vrsaljko odigrao je posljednjih 25 minuta, a koliko je fokusiran na čuvanje rezultata Simeone bio govori činjenica kako je Hrvat zamijenio Antoinea Griezmanna.

Sevilla je trebala dvije minute kako bi u drugom poluvremenu dvoboja s Malagom na svom Sanchez Pizjuanu došla do sva tri boda.

Nakon poprilično nezanimljivih prvih 45 minuta igra se rasplamsala u nastavku. Bila je to relativno izjednačena utakmica u kojoj su domaćini svoje prilike ipak iskoristili. U 68. minuti Sevilla je povela pogotkom s bijele točke, precizan je bio Banega.

U 70. minuti pitanje pobjednika bilo je riješeno, Luis Muriel krade gostima loptu na sredini terena i zabija svoj drugi gol u dresu Seville za konačnih 2:0.

Deportivo je u La Coruni opasno živio protiv Getafea, ali je u konačnici preokretom upisao pobjedu 2:1. Posve su domaći nogometaši nadigrali Getafe, ali nikako inicijativu nisu uspjeli pretočiti u pogodak. Gosti su, pak, bili vrlo konkretni te su u 54. minuti preko Diedhioua došli do iznenađujućeg vodstva.

No, nisu ga dugo zadržali. Već u 66. Perez se odlično snalazi u kaznenom prostoru Getafea i zabija za 1:1. Tri minute prije isteka regularnog vremena Andone donosi posve zasluženu pobjedu Deportivu.

Do prve pobjede sezone stigao je i Alaves. Na gostovanju kod Levantea De Biasijeva momčad je s 2:0 stigla do sva tri boda. U prvih šest kola Alaves je postigao tek jedan pogodak pa se navijači Alavesa imaju čemu veseliti nakon današnje pobjede.

Za vodstvo Alavesa u 33. minuti zabio je Munir El Haddadi nakon što je glavninu posla odradio Alfonso. Za konačnih 2:0 zabio je glavom Medran u 81. minuti.