Petrol Olimpija u produžetku slomila otpor Igokee i došla do pobjede

Petar Jenjić • ponedjeljak, 02.10.2017.

Košarkaši Petrol Olimpije otvorili su novu sezonu u ABA ligi domaćom pobjedom protiv Igokee, iako nikako nije bilo lako. Slovenska momčad slavila je tek nakon produžetka rezultatom 95:93...

Posljednji susret prvog kola regionalne ABA lige odigran je u Stožicama gdje je Petrol Olimpija nakon produžetka bila bolja od Igokee 95:93. Domaćin je imao dvoznamenkastu prednost uoči posljednjih pet minuta, međutim, nije uspio izdržati. Gosti se nisu predavali i uspjeli su izboriti produžetak. U dodatnim minutama domaćin je pokazao nijansu bolju igru i došao do pobjede.

Igokea je bolje krenula u susret, vodila je sa 6:0 i 8:2, ali kako je vrijeme odmicalo tako se prednost gostiju počela topiti. Slovenska momčad je u posljednje tri i pol minute prve dionice napravila seriju 11:0 i zaključila ju s lijepom prednošću 21:13.

Samo šest poena u šest i pol minuta druge dionice ubacila je Olimpija što Igokea koristi za povratak u vodstvo. Na krilima odličnog Desmonda Washingtona, koji je ubacio 11 od 13 koševa svoje momčadi u razdoblju od nekoliko minuta. Ipak, kako je prednost došla tako je i otišla, domaćin se sa šest vezanih poena vraća u vodstvo.

Egal je ostao sve do same završnice treće četvrtine kada se činilo da je Olimpija prelomila susret. Uoči posljednje četvrtine imala je devet poena viška (62:53), a u 35. minuti i dvoznamenkastu prednost. Gosti se nisu predavali i trud im se isplatio. Tri sekunde prije kraja izborili su produžetak ubačajem Vuka Radivojevića (83:83).

Ipak, u dodatnih pet minuta Petrol Olimpija je uspjela slomiti otpor protivnika koji se ponovno držao do posljednjih sekundi, ali je uspio tek ublažiti poraz.

Najbolji su u pobjedničkim redovima, s po 20 poena, bili Jordan Morgan (11 skokova) i Gregor Hrovat (šest asistencija). Roko Badžim zaključio je susret bez poena (0/2 iz igre) za 13 i pol minuta na parketu.

Nezaustavljiv je kod gostiju bio Desmond Washington s 35 koševa (10/19 za dva, 4/8 za tricu, slobodna bacanja 3/4) i šest skokova.