Dobar nastup Cibone i prva ovosezonska pobjeda

Branimir Korać • četvrtak, 05.10.2017.

Cibona je odigrala dobru utakmicu u drugom kolu ABA lige protiv Petrol Olimpije i došla do zaslužene pobjede 96:85. Igrači Slobodana Subotića u drugoj dionici preuzeli su kontrolu i nisu je ispuštali do kraja susreta...

Puno bolje izdanje Cibosa u odnosu na ono iz prvog kola protiv Mega Bemaxa kada je u blijedom nastupu Subotićeva momčad upisala poraz. Ovdje je funkcionirala bolje, posebno u fazi napada, a naravno da je veliku ulogu u tome imao i dolazak Marka Tomasa koji je sjajno krenuo u utakmicu i pomogao Ciboni da stvori visoku razliku.

Tomas je odmah potvrdio kako će biti veliko pojačanje za Cibonu, bez obzira koliko ostao jer je nekako teško za vjerovati da će cijeli ugovor odraditi u redovima Cibosa s obzirom da ima opciju odlaska ako se pojavi kvalitetna ponuda.

Bio je ovo važan dvoboj za Cibonu, nisu Zagrepčani smjeli dopustiti ulazak u negativnu seriju, očekuje ih pakleni ritam igranja i nekakav pad samopouzdanja i nizanje loših rezultata vrlo brzo doveli bi ih u probleme.

Šuterski počelo je odlično za Cibonu koja je u prvoj četvrtini pogodila već sedam trica, ali obrana nije funkcionirala dobro. Ipak u drugoj dionici i taj segment se popravio, Tomas je uzeo stvari u svoje ruke te povukao za preuzimanje vodstva. U završnici četvrtine Cibona je uspjela stvoriti seriju s kojom se odvojila na plus osam, a Olimpija je ubačajima Hrovata s linije slobodnih bacanja na odmor otišla sa zaostatkom 52:46.

Otvaranje drugog poluvremena prelomilo je utakmicu. Tu je Cibona igrala svoju najbolju košarku, napravila je seriju 11:1 za bijeg na 63:47 te su Ljubljančani bili u priličnim problemima.

Uspjeli su nakon toga s 8:0 smanjiti zaostatak na minus osam. To je ujedno bila i granica ispod koje Ljubljančani nisu mogli, u nekoliko navrata došli su na osam poena zaostatka, ali svaki put Cibona je odgovorila na pravi način i održavala prednost.

Na kraju je slavila 96:85 i tako stigla do prve ovosezonske pobjede.

Predvodili su je s po 18 poena Luka Žorić (pet skokova), Cleveland Melvin i Marko Tomas. Vrlo dobru rolu odradio je i Josip Bilinovac koji je dodao 12 poena i šest asistencija. Kod Petrol Olimpije Jordan Morgan ubacio je 26 poena uz 12 skokova, a Gregor Hrovat dodao je 17 poena i šest skokova. Roko Badžim za devet minuta ostao je bez poena.