Goričani ponovno na vrhu ljestvice, Kustošija i dalje ne zna za pobjedu

Branimir Korać • subota, 07.10.2017.

Nakon desetog kola Druge HNL došlo je do nove promjene na vrhu ljestvice, Gorica je svladala Kustošiju i zasjela na vrh nakon što je druga momčad Dinama odigrala neodlučeno kod Hrvatskog dragovoljca...

Solinjani su na svom stadionu minimalno svladali drugu momčad Hajduka i tako se pomaknuli od onog najugroženijeg društva. Tek u završnici susreta Solin je stigao do pobjede i to nakon što je Hajduk zadnjih pola sata odradio s igračem manje zbog dva žuta kartona Marija Ćurića. Pobjedu Solinu donio je Luka Kapetanović golom u 85. minuti susreta.

Do važna tri boda došao je i Šibenik koji je s 2:1 slavio u gostima kod Novigrada. S ovim bodovima Šibenčani su se današnjem domaćinu primaknuli na bod zaostatka, ali i dalje drže nisku desetu poziciju. Domaćin je imao vodstvo od 52. minute golom Ante Živkovića, ali u zadnjih deset minuta Šibenčani su napravili preokret i pogocima Martina Vukorepe iz penala u 83. minuti te Luke Celića u 85. stigli su do pobjede.

Lučko je već u prvom poluvremenu riješilo pitanje pobjednika protiv Sesveta i nakon toga mirno je dovršilo posao. Na odmoru je bilo konačnih 2:0, Sesvećani nisu uspjeli u nastavku susreta doći niti do smanjenja zaostatka i golovima Josipa Serdarušića i Borne Petrovića, Lučko je upisalo pobjedu.

Gorica je ponovno na vrhu Druge HNL nakon što je svladala na svom travnjaku Kustošiju s 1:0. Nije to bio uvjerljiv nastup Goričana koji su se dosta mučili protiv posljednjeplasirane Kustošije, ali golom Luke Sedlačeka u 62. minuti ipak su slavili. Kustošija ostaje na samom dnu ljestvice bez ijedne pobjede nakon deset odigranih kola.

Pogodaka nije bilo u Sigetu gdje je Hrvatski dragovoljac ugostio drugu momčad Dinama i remizirao. Dinamo je tako prepustio vrh Goričanima dok je Hrvatski dragovoljac barem odmaknuo Kustošiji na četiri boda.

Remi je viđen i u Dugopolju gdje je istoimeni domaćin ugostio Varaždin i odigrao 1:1. Majstori remija Varaždinci svaku drugu utakmicu ove sezone odigrali su neodlučeno, a u ovoj su poveli već u sedmoj minuti golom Josipa Golubara, međutim već u 14. je Mihael Klepač izjednačio na 1:1.