Liga prvaka, skupina A, 4. kolo, 08.10.2017, 17:00 h
RK Zagreb 28:28 Orlen Wisla Plock
Orlen Wisla Plock

PPD Zagreb i Wisla i dalje bez pobjede, u drami u Areni podjela bodova

Branimir Korać • nedjelja, 08.10.2017.

Vrlo važna utakmica bila je pred rukometašima PPD Zagreba i Wisle u četvrtom kolu Lige prvaka, međutim nakon 60 minuta nije bilo pobjednika, završilo je 28:28. U dramatičnoj završnici Poljaci su poravnali deset sekundi prije kraja golom Žabića da bi Mandalinićev pokušaj iz deveterca s istekom vremena obranio sjajni Morawski...

I Zagreb i Wisla nadali su se boljem ulasku u sezonu stoga im je ovaj susret nakon skromnog bodovnog učinka na startu bio iznimno bita. Zagreb je imao onaj bod s gostovanja kod Kristianstada dok Wisla nije imala niti toliko, a nakon ovog susreta i jedni i drugi bogatiji su za po bod.

Nije nešto što će oduševiti i jedne i druge, vjerovali su u oba tabora u pobjedu, no kako se susret rasplitao, imaju i jedni i drugi argumenata da budu i zadovoljni i nezadovoljni konačnim ishodom.

Zagreb je odradio dobro prvo poluvrijeme u kojem je u jednom trenutku imao i četiri gola prednosti, a na odmor je odnio vodstvo 18:16.

Kod Poljaka odlično je krenuo Lovro Mihić, Zagreb je igrao uglavnom na pogon Stipe Mandalinića koji je postigao čak šest pogodaka u prvih 30 minuta. Problem su bile obrane vratara, na poljskoj strani Morawski je bio odličan dok su Skok i Kastelic bili dosta skromni u prvom dijelu kod domaćina.

Ulazak u drugo poluvrijeme bio je prilično loš sa strane domaćina. Deset minuta Zagreb nije mogao do pogotka, ostao je i zbog ozljede bez Ravnića, promašio sedmerac, a Wisla je serijom 5:0 stigla do 21:18. Odlično su u prvoj polovici drugog dijela igrali Ivić i Duarte koji su nosili Wislu, a Zagreb se počeo vraćati onog trenutka kada je proradio Skok.

Uspio je domaćin poravnati na 23:23, imao i nekoliko prilika za preuzimanje vodstva, ali do prednosti je došao tek u posljednjoj minuti.

Nakon koraka Krajewskog u napadu Wisle, Mandalinić je 30 sekundi prije kraja doveo Zagreb u vodstvo 28:27. Wisli je ostalo dovoljno vremena za organizaciju kvalitetnog napada, deset sekundi prije kraja lopta je došla na crtu do Žabića koji svojim prvim golom na susretu poravnava na 28:28.

Nakon minute odmora Mandalinić je pokušao prodorom doći do pozicije za šut, no iznudio je samo deveterac koji je i sam izveo. Nakon što je vrijeme isteklo vrlo dobro je opalio, Morawski je odbio u vratnicu od koje se lopta odbija njemu u glavu i dalje u teren. Puno sreće na kraju za Wislu koja ipak zasluženo odnosi bod iz Arene.

Uz raspoloženog Mandalinića kod Zagreba je dobro drugo poluvrijeme odradio Skok, a odličan tijekom cijelog susreta bio je i Mario Vuglač.Nedostajalo je pogodaka sa šest metara, tu je jedino Vori bio uspješan, kao i pokoji lakši gol iz tranzicije.

PPD Zagreb - Wisla 28:28 (18:16)

PPD Zagreb: Skok (11 obrana), Kastelic (2 obrane), Ravnić, Vori 3, Horvat 1, Šušnja, J. Valčić, T. Valčić, Mandalinić 10, D. Marković 4, Hrstić, Mrakovčić 1, Vuglač 7, Bičanić 2, Božić-Pavletić, Kontrec

Wisla: Wichary (2 obrane), Morawski (15 obrana), Borbely, Ivić 4, M. Gebala 3, Ghionea 3, T. Gebala, Obradović 2, Daszek 1, Žabić 1, Mihić 5, De Toledo, Wolowiec, Duarte 5, Krajewski 4