Druga HNL, 11. kolo, 10.10.2017, 15:30 h
Hajduk II 0:2 Varaždin
Varaždin

Varaždin nastavio niz neporaženosti, na Poljudu svladan i Hajduk II

Petar Jenjić • utorak, 10.10.2017.

Nogometaši Varaždina stigli su do četvrte pobjede ove sezone u Drugoj HNL. Na otvaranju 11. kola slavili su u gostima kod druge momčadi Hajduka rezultatom 2:0 i tako se bodovno izjednačili s današnjim protivnikom...

11. kolo Druge HNL otvorili su u Splitu druga momčad Hajduka i Varaždin, a kao pobjednici su izašli gosti koji su slavili s 2:0. Hajduku II ovo je četvrti poraz u drugoligaškom društvu, drugi uzastopni nakon onog protiv Solina, i trenutno ima 17 bodova.

S druge strane, Varaždincima ide puno bolje. Ovo im je šesta uzastopna utakmica Varaždinaca bez poraza kojom su se tako bodovno izjednačili s današnjim protivnikom.

Nakon dvadesetak minuta igre u kojima su nešto konkretniji bili domaćini, u vodstvo je došao Varaždin. Čelić je jako dobro prošao kroz Hajdukovu obranu i odigrao na suprotnu stranu prema Kabiru koji odličnim udarcem trese mrežu Grbića.

Ostatak prvog poluvremena protekao je bez prevelikih prilika za postizanje gola, ali od 57. do 61. gosti preko Glavice i Golubara dva puta dobro zaprijetili prema suparničkim vratima. Ipak, vratar Bijelih bio je na mjestu.

Varaždinci su podebljali vodstvo u 71. minuti, Batarela je u kaznenom prostoru lopta pogodila u ruku, a siguran izvođač najstrože kazne bio je Jertec. Rezultat se do kraja nije promijenio.