Šarapova bez problema do drugog kola, domaća igračica iznenadila Kvitovu

Mihaela Bradovski • srijeda, 11.10.2017.

Napokon su se vremenske prilike u Tianjinu smilovale i odigrani su susreti prvog kola. U zgusnutom programu najveće iznenađenje priredila je Kineskinja Lin Zhu koja je svladala Petru Kvitovu...

U kineskom dvoboju u Tianjinu očekivanu pobjedu upisala je treća nositeljica Shuai Peng koja je u dva seta bila bolja od Hanyu Guo. Peng je dan ranije dobila pozivnicu za WTA Elite Trophy koji će se ove godine održati u Zhuhaiju što je i bila očekivana odluka jer se vjerovalo da će pozivnica ići najviše rangiranoj domaćoj igračici.

Problema nije bilo za Kineskinju Yafan Wang koja je s dva puta po 6:3 svladala Alison Riske. Osma nositeljica dosad jedinu osvojenu titulu ima upravo u Tianjinu gdje je 2014. godine svladala Belindu Benčić, no danas se oprostila već u prvom kolu.

Iznenađenje je priredila Kineskinja Lin Zhu koja je u tri seta svladala Petru Kvitovu. Kvitova je odigrala prilično loš meč, puno toga je poklonila i Kineskinja je došla do najboljeg rezultata u karijeri.

"Presretna sam, ovo je najveća pobjeda u mojoj karijeri. Igrala sam opušteno, imala sam servis za meč i u drugom setu, ali ona je tu odigrala fantastično. Uopće nisam razmišljala o rezultatu, samo sam htjela pružiti sve od sebe", istaknula je Zhu.

Sedma nositeljica Lesia Curenko oprostila se od turnira porazom u dva seta protiv Kineskinje Ying-Ying Duan. Ukrajinka je u zadnja dva mjeseca uhvatila samo dvije pobjede, svladala je u Cincinnatiju Pavljučenkovu te u Wuhanu Suarez-Navarro, no u ostalih devet mečeva je poražena.

Nakon dvomjesečne suspenzije zbog pozitivnog dopinškog testa, tenisu se vratila Sara Errani i poslije dobrog posla u kvalifikacijama, svladala je u prvom kolu Katerynu Kozlovu prepustivši joj samo tri gema.

Nakon što je Caroline Garcia otkazala nastup,m na njezino mjesto došla je Irina Camelia Begu i brzo požalila. Čekala ju je Maria Šarapova koja je rutinski za sat i 23 minute igre odnijela pobjedu sa 6:4, 6:2. Šarapova je iskoristila sve četiri break prilike, odigrala je dobar meč i zasluženo slavila.

WTA Tianjin, prvo kolo:
Shuai Peng (Kina, 3) - Hanyu Guo (Kina, Q) 6:2, 7:6(5)
Yafan Wang (Kina) - Alison Riske (SAD, 8) 6:3, 6:3
Lin Zhu (Kina) - Petra Kvitova (Češka, 2) 6:4, 5:7, 6:4
Su-Wei Hsieh (Kineski Tajpeh) - Jing-Jing Lu (Kina, Q) 6:2, 6:2
Magda Linette (Poljska) - Katerina Bondarenko (Ukrajina) 3:6, 6:3, 7:5
Ying-Ying Duan (Kina) - Lesia Curenko (Ukrajina, 7) 6:4, 7:6(2)
Aryna Sabalenka (Bjelorusija) - Xin-Yun Han (Kina, LL) 6:3, 6:3
Sara Errani (Italija, Q) - Kateryna Kozlova (Ukrajina) 6:2, 6:1
Sara Sorribes-Tormo (Španjolska) - Arina Rodionova (Australija, Q) 6:2, 6:7(3), 6:4
Maria Šarapova (Rusija, WC) - Irina Camelia Begu (Rumunjska, 9) 6:4, 6:2
Christina McHale (SAD) - Nao Hibino (Japan) 6:3, 6:3
Stefanie Voegele (Švicarska, Q) - Kristie Ahn (SAD) 6:3, 6:3
Xiyu Wang (Kina, WC) - Danka Kovinić (Crna Gora) 6:3, 7:6(8)
Maria Sakkari (Grčka, 6) - Fangzhou Liu (Kina, WC) 6:2, 6:1
Julia Putinceva (Kazahstan, 5) - Lauren Davis (SAD, Q) 7:6(2), 4:6, 6:2