Goričani ponovno ispustili vrh, Dinamo II ponovno predvodi drugoligaše

Branimir Korać • srijeda, 11.10.2017.

Okončano je 11. kolo Druge HNL koje je donijelo novu promjenu na vrhu. Dinamo II ponovno je vodeća momčad na ljestvici nakon pobjede protiv Lučkog i remija Gorice u Sesvetama...

U 11. kolu Druge HNL Dugopolje je ugostilo Novigrad i opravdalo status favorita pobjedom 2:0. Novigrad je u negativnoj seriji, upisao je četvrti poraz u nizu, a Dugopolje s druge strane nastavlja seriju utakmica bez poraza.

U ovom susretu do pobjede ga je vodio Josip Špoljarić koji je postigao oba pogotka. Prvi je zabio u 20. minuti, a u 89. stavio je točku na i golom za konačnih 2:0.

Nastavljaju se muke po Igora Pamića i Hrvatski dragovoljac, novi poraz upisan je u Šibeniku gdje je domaćin bio bolji s 3:1. Imali su priliku Dragovoljci bodovnim ulovom u ovom dvoboju uhvatiti priključak s Novigradom i Šibenikom, no ovim porazom samo su se još više udaljili.

Domaćin je zasluženo slavio golovima Yusufa Muse, Jonathana Brita i Marka Brekala dok je jedini strijelac za goste bio Valentino Majstorović koji je smanjio zaostatak na 2:1 atraktivnim pogotkom iz okreta u 59. minuti. Međutim već u sljedećoj minuti Brekalo je vratio Šibenik u mirne vode.

Pogodaka nije bilo u Sesvetama gdje je istoimeni domaćin ugostio Goricu i tim remijem Goričani su ponovno ispustili vrh ljestvice.

Na vrh se vratila druga momčad Dinama koja nije imala posebnih problema protiv Lučkog. Modri su ugostili protivnika koji je bio u seriji utakmica bez poraza, no ovdje je domaćin bio bolji.

Svi pogoci pali su u zadnjih pola sata kada je prvo Borna Miklić svladao Matka Kramera, a onda s dva pogotka Mario Ćuže zaključio priču.

Kustošija i dalje traži prvu drugoligašku pobjedu. Protiv Solina je remizirala 1:1 i može biti zadovoljna s obzirom da je većim dijelom susreta bila u rezultatskom minusu.

Solin je poveo već u 17. minuti golom Duje Ninčevića, a domaćin je uhvatio bod pogotkom Renata Pantalona sedam minuta prije kraja.