Napadački raspoloženi Zadrani preko Zagreba do prve pobjede u prvenstvu

Petar Jenjić • četvrtak, 12.10.2017.

U sklopu drugog kola HT Premijer lige košarkaši Zadra upisali su i prvu pobjedu. Na domaćem terenu su odličnom napadačkom igrom slomili otpor vrlo dobrog Zagreba i slavili rezultatom 124:99...

Prvu pobjedu u domaćem prvenstvu upisali su košarkaši Zadra koji su u Višnjiku nadigrali Zagreb rezultatom 124:99. Gosti su se držali dobro tijekom većeg dijela prvog poluvremena, ali domaćin u nastavku ubacuje u brzinu više, stvara veliku razliku i lomi susret u svoju korist.

Već početkom posljednje četvrtine Zadrani su došli do troznamenkastog broja poena protiv defenzivno slabijeg protivnika koji nije imao nikakav odgovor na protivničku igru.

Obrane nisu bile u prvom planu tijekom vrlo učinkovite prve četvrtine koja je zaključena s čak 65 poena. U minimalnoj prednosti (33:32) bio je domaćin koji je igrao nešto bolje i duže bio u vodstvu. Osam zadarskih igrača se nakon prvih deset minuta već uspjelo upisati u strijelce.

Zagreb serijom 8:3 započeo drugu dionicu i čuvao vodstvo narednih nekoliko minuta. Nije to bila pretjerano učinkovita četvrtina, barem za razliku od prve, što su gosti iskoristili. Ipak, kako se bližio kraj poluvremena Zadrani su bili sve bolji, a Preston Knowles povezao je osam poena za prvu dvoznamenkastu prednost domaćina na utakmici (53:43).

Naglićeva momčad nastavila je gdje je stala i u drugom poluvremenu, napravivši seriju 11:2 u prve dvije i pol minute. Zagreb je došao na devet poena minusa u jednom trenutku, no to nije potrajalo dugo. Već je u 28. minuti Zadar došao do 20 koševa viška, a samo u trećoj četvrtini ubacio je 38 koševa. Do kraja utakmice bez većih problema sačuvao je prednost i došao do pobjede.

Zadar je do pobjede predvodio Domagoj Vuković s 23 poena (7/8 za dva, 3/6 za tricu, slobodna bacanja 0/1) i osam skokova, Kristijan Krajina dodao je 21 koš (8/10 za dva, 1/1 za tricu, slobodna bacanja 2/2) i osam skokova.

Nezastavljiv je na drugoj strani bio Martin Junaković s 34 poena (8/15 za dva, 4/9 za tricu, slobodna bacanja 6/9), osam skokova i šest asistencija, Franko Šango dodao je 21 koš (4/14 za dva, 4/5 za tricu, slobodna bacanja 1/2) i šest skokova.