Getafe
Getafe 1:2 Real Madrid
Real Madrid

Dario Dodić • subota, 14.10.2017.

Osmo kolo La Lige umalo je donijelo novi kiks Real Madrida. Aktualni prvak u okolici je Madrida, kod Getafea, ipak bio uspješan, pobjedu Kraljevskom klubu donio je Cristiano Ronaldo u završnici susreta...

Malo je nedostajalo da Real Madrid ubilježi još jedan kiks u La Ligi. U sklopu osmog prvenstvenog kola Real je gostovao u okolici Madrida, kod Getafea i uz puno muke došao do sva tri boda, slavili su prvaci s 2:1.

Zanimljivo je da su za Real oba pogotka postigli igrači koji dosad nisu zabijali u ovoj sezoni Primere, a još je zanimljiviji podatak da su Karim Benzema i Cristiano Ronaldo prve golove u Primeri postigli tek u osmom kolu. Naravno, postoje tu i objektivne okolnosti zašto je tomu tako, Francuz je muku mučio s ozljedom, a Portugalac sa suspenzijom.

Nije danas impresionirao Real kod Getafea, Zinedine Zidane je na klupi ostavio Luku Modrića i Isca, što se odmah osjetilo u veznoj liniji Kraljevskog kluba. Ipak, individualna kvaliteta Benzeme donijela je prednosti gostima. Lijepo je po se po desnoj strani sjurio Francuz, laganim dodirom lopte izbjegao klizeći start jednog Getafeovog braniča i onda sigurno poentirao za 0:1 u 39. minuti.

Hladan tuš za Zidaneovu momčad uslijedio je već u 56. minuti kada je snalažljivi Molina zabio za 1:1. Inače, Molina je u osam dvoboja s Realom zabio čak pet golova, aktualni mu prvaci leže više od bilo kojeg drugog španjolskog kluba.

Pokušavao je Real doći do novog vodstva, ali to se većinom svodilo na individualne i prilično jalove pokušaje. Uveo je Zidane u nastavku Isca, koji je ipak donio nešto živosti u vezni red gostiju. Ronaldo se mučio čitav susret, nije igrao dobro, a činilo se da će biti okarakteriziran tragičarem susreta kada je s par metara propustio stopostotnu šansu i poslao loptu kraj gola, ali Portugalac se ipak prometnuo do junaka, iskoristivši sjajnu asistenciju Isca za svoj prvi gol u ovoj sezoni La Lige.

Bilo je to dovoljno za Real, Getafe nije došao ni blizu novog izjednačenja, Real je postao prva momčad u povijesti La Lige koja je upisala 13 uzastopnih gostujućih pobjeda u prvenstvu.