Partizan odnio pobjedu iz Višnjika, Zadar na krilima Božića umalo do preokreta

Petar Jenjić • subota, 14.10.2017.

U susretu četvrtog kola regionalne ABA lige košarkaši Zadra poraženi su na domaćem parketu, bolji je od Naglićeve momčadi bio Partizan rezultatom 104:97 koji je tako i drugu uzastopnu utakmicu upisao pobjedu...

Vrlo zanimljiv susret u Višnjiku nije završio onako kako se domaćin nadao. Dramatična završnica donijela je drugu ovosezonsku pobjedu Partizanu, a treći poraz Zadranima.

Srpska momčad vodila je kroz veći dio utakmice, uoči posljednje četiri i pol minute imala i dvoznamenkastu prednosti, ali Zadar se vraća na samo dva koša minusa i donosi dramu. Ipak, gosti predvođeni Marinkovićem rješavaju pitanje pobjednika i odnose pobjedu. Na drugoj strani nije previše zaostajao niti Luka Božić, ali se morao zadovoljiti double-double učinkom.

Rezultat je bio u egalu prvih nekoliko minuta kada je Partizan na krilima Vanje Marinkovića prešao u nešto značajnije vodstvo. Srpski košarkaš pogodio je dvije uzastopne trice za vodstvo gostiju 16:11 i bio na ukupno 12 koševa bez promašaja. Na drugoj strani Luka Božić je ostao bez šuterskog učinka i većina poena dolazila je preko Kristijana Krajine.

Gosti su još neko vrijeme držali prednosti, ali Zadar je igrao sve bolje. Razigrao se Luka Božić i nakon ukupno devetog Zadrovog napadačkog skoka pogodio tricu za izjednačenje (34:34) u 24. minuti. Ipak, Partizan se serijom 10:3 vratio u prednost, a domaćin se jako mučio s linije slobodnih bacanja, promašivši šest zaredom. Unatoč dosta poena nakon napadačkog skoka, Zadar je na poluvrijeme otišao sa sedam poena minusa (55:48).

U nastavak susreta puno bolje ušli su gosti koji su tricom Mihajla Andrića došli i do prve dvoznamenkaste prednosti na susretu (62:50). Veliki problem za Zadrane bile su i osobne pogreške, Preston Knowles i Mislav Brzoja skupili su četiri još početkom treće četvrtine. Hrvatski košarkaš ubrzo je morao napustiti igru, a Partizan je čuvao stečenu prednost.

Festival vanjskih šuteva mogao se vidjeti u posljednjoj četvrtini u kojoj je srpska momčad čuvala stečenu prednost. Zadrani su se trudili vratiti u egal, ali slabe reakcije u obrani nisu donosile previše dobrih stvari. Međutim, na krilima sjajnog Luke Božića domaćin dolazi na samo dva koša zaostatka dvije minute prije kraja (93:91). Na drugoj strani, minutu kasnije, odgovorio je Marinković dalekometnim ubačajem i riješio susret.

Gotovo nepogrešivi Vanja Marinković predvodio je Partizan s 33 poena (6/7 za dva, 7/8 za tricu) i pet skokova, a Đoko Šalić je dodao 21 koš.

Odličan je u redovima Zadra bio Luka Božić koji je ostvario double-double učinak s 29 poena (4/9 za dva, 3/4 za tricu, slobodna bacanja 12/14) i deset skokova. Šime Špralja ubacio je 16 koševa.