Hermes Analitica nakon neizvjesne završnice slavila protiv Jazina

Petar Jenjić • subota, 14.10.2017.

Hermes Analitica stigla je do prve pobjede ove sezone. U sklopu drugog kola HT Premijer lige na domaćem je parketu bila bolja od Jazina rezultatom 75:72 i tako im nanijela još jedan poraz...

Prvu pobjedu u novoj sezoni upisala je Hermes Analitica koja je na domaćem terenu bila bolja od novog prvoligaša Jazina. Zagrebačka momčad slavila je nakon vrlo neizvjesne završnice rezultatom 75:72 i tako uspješno zaključila današnji nastup.

Domaćin je potpuno nadskakao Jazine koje su imale čak 15 skokova manje na kraju utakmice. Na strani gostiju bio je vrlo dobar vanjski šut (12/22), međutim, u najvažnijim trenucima nije im bio saveznik.

Jazine su tijekom prve četvrtine igrale bolje i imale dvoznamenkastu prednost, ali kako su minute odmicale domaćin se potpuno približio i do kraja utakmice rezultat je bio u egalu.

Dvije i pol minute prije kraja Anthony Alston donio je gostima tri koša viška (72:69) što su ujedno bili i posljednji ubačaji gostiju. Na drugoj je strani s četiri uzastopna poena odgovorio Stipe Krstanović, a dva je dodao Bruno Perić. Jazine su imale nekoliko prilika za smanjenje vodstva ili izjednačenja, ali nisu bile precizne.

Julijan Rajić s 14 koševa i osam skokova predvodio je domaćina do pobjede, po 13 koševa dodali su Filip Kordić, Bruno Perić i Marko Raič (pet asistencija).

Najbolji su kod gostiju bili Anthony Alston s 18 koševa i Giovonne De Woods sa 16 poena i pet asistencija.