Samo tri gola u pet susreta na drugoligaškim terenima, Kustošija do povijesne pobjede

Branimir Korać • nedjelja, 15.10.2017.

Pet susreta 12. kola Druge HNL ponudilo je ukupno samo tri pogotka. Tri momčadi slavile su s po 1:0 dok su na dva dvoboja mreže mirovale...

U neefikasnom drugoligaškom kolu dva susreta završena su bez pogodaka. U Varaždinu je gostovao Novigrad, a u Šibeniku Lučko i u oba dvoboja gosti su ostali neporaženi.

Sesvećani su ugostili Solin i nastavili niz skromnih rezultata. Serija utakmica bez pobjede produžena je na četiri, a s druge strane isti broj utakmica u nizu Solinjani ne znaju za poraz.

Ovdje je gostima pobjedu donio na ulasku u sudačku nadoknadu Baldo Cicijelj, igrač koji je u 81. minuti ušao u igru umjesto Duje Ninčevića.

Do povijesne prve drugoligaške pobjede došla je Kustošija koja je na svom stadionu svladala drugu momčad Hajduka. S ova tri boda Kustošija je ujedno uhvatila priključak s Hrvatskim dragovoljcem koji ima isti broj bodova.

Odluka je pala iz kaznenog udarca koji je u 34. minuti realizirao Ivan Al Tharwan. U samom finišu susreta domaćin je ostao i s igračem manje na travnjaku nakon što je drugi žuti karton zaradio Matija Cmrečnjak.

Hrvatski dragovoljac iz Dalmacije se vraća praznih ruku. Nakon što je tijekom tjedna poražen u Šibeniku 3:1, sada je izgubio i u Dugopolju, ovaj put 1:0.

Slavlje domaćinu donio je Mihael Klepač golom u 15. minuti. S ova tri boda Dugopolje je preskočilo Goricu. Goričane u nedjelju očekuje derbi kola, gostovanje kod lidera druge momčadi Dinama.