Druga HNL, 12. kolo, 15.10.2017, 13:00 h
Dinamo II 1:0 Gorica
Gorica

Dinamo II u derbiju svladao Goricu, Horkaš ponovno Goričanima obranio penal

Branimir Korać • nedjelja, 15.10.2017.

U derbiju 12. kola Druge HNL Dinamo II svladao je Goricu s minimalnih 1:0 i tako se odvojio na vrhu ljestvice s tri boda prednosti nad drugoplasiranim Dugopoljem...

Posljednji dvoboj 12. kola Druge HNL ujedno je bio i najzanimljiviji, u njemu je Dinamo II ugostio Goricu u borbi za prvo mjesto na ljestvici.

Goričani su bili samo bod iza Dinama uoči ovog kola, a jedan od rijetkih poraza doživjeli su na startu prvenstva upravo u dvoboju s ovim protivnikom koji je slavio u Velikoj Gorici s 2:0.

U velikoj mjeri ovaj dvoboj bio je sličan onom iz prvog kola, ponovno su Goričani propustili realizirati kazneni udarac kod 0:0 i ponovno su kapitulirali pogotkom 20 minuta prije kraja.

U prvom dijelu Dino Perić skrivio je kazneni udarac kada je srušio Šipoša koji ga je dobro okrenuo nakon dodane lopte iz auta, a stoper Modrih napravio je prekršaj. U prvom kolu Horkaš je obranio penal Kahlini, a ovdje je sjajno pročitao pokušaj Jančetića i spriječio vodstvo Gorice.

Odluka je pala 20-ak minuta prije kraja kada je Karlo Muhar neočekivano opalio s više od 20 metara, Kahlina nije bio spreman i lopta je završila u kutu gola.

Do kraja susreta imali su i jedni i drugi priliku za novi pogodak, ali rezultat se više nije mijenjao i Dinamo II povećao je prednost nad Goricom na četiri boda.