Nacional nadigrao i Francuze te sa stopostotnim učinkom prolazi u Elitnu rundu

Branimir Korać • nedjelja, 15.10.2017.

Nacional je na savršen način odradio turnir Uefinog Futsal Cupa kojem je bio i domaćin. U posljednjem kolu svladao je francuski Garges Djibson sa 6:1 i s maksimalnim učinkom prošao je u sljedeću fazu natjecanja...

Koliko je hrvatska futsal reprezentacija kiksala protiv Francuza u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo, dovoljno pokazuje podatak da je prvak Francuske Garges Djibson s čak petoricom iz tih susreta završio nastup u skupini u Zagrebu na posljednjem mjestu sa samo jednim bodom.

Ta petorica igrala su bitnu ulogu u reprezentaciji, a ovdje se nisu mogli nositi s prvacima Hrvatske i Kosova dok su s Armencima remizirali. Nacional ih je u posljednjem susretu apsolutno nadigrao i slavio s visokih 6:1 uz potpunu dominaciju u drugom dijelu.

Francuski prvak poveo je pogotkom De Sa Andradea u šestoj minuti da bi poslije toga sve bilo u znaku domaćina koji je krajem prvog dijela poravnao, a onda u drugom poluvremenu s pet pogodaka riješio pitanje pobjednika.

U završnici prvog dijela Puertas je poravnao na 1:1 i spriječio vodstvo Francuza na odmoru, a poslije toga susret je išao samo u jednom smjeru.

Od starta drugog dijela Nacional je bio dominantan, prvo je Postružin s dva gola donio potpuni preokret domaćinu da bi do kraja susreta Gomes dvaput te Pereira Junior jednom pogađali za konačnih 6:1.

Zaslužena pobjeda Nacionala koji je i uoči ovog susreta već znao da ide u Elitnu rundu, no domaćin je htio sa savršenim učinkom odraditi turniri to je i uspio.

Pokazali su Zagrepčani u ova tri dana dobrih stvari, međutim i onih lošijih, posebno u fazi obrane gdje su olako dopuštali svim protivnicima ulazak u čiste prilike.