Cibona dobro odigranom završnicom treće četvrtine slomila otpor Splita i upisala pobjedu

Petar Jenjić • ponedjeljak, 16.10.2017.

Košarkaši Cibone upisali su i drugu pobjedu u drugom susretu HT Premijer lige. Na domaćem parketu su rezultatom 86:67 svladali Split koji nijednom tijekom utakmice nije imao vodstvo. Vukovi su susret prelomili dobro odigranom završnicom treće četvrtine...

Drugo kolo donijelo je dvoboj Cibone i Splita u Domu Dražena Petrovića iz kojeg je kao pobjednik izašao domaćin koji je slavio sa 86:67. Druga je to pobjeda Vukova u drugoj prvenstvenoj utakmici, dok je Splitu ovo prvi poraz, nakon što je u prvom kolu bio slobodan.

Zagrebačka momčad igrala je bolje kroz cijeli susret i nijednom se nije našla u zaostatku. Gosti su se jako dobro držali dvadesetak minuta, od dvoznamenkastog dolazili na minimalan zaostatak, ali velika serija Cibone u završnici treće četvrtine riješila je pitanje pobjednika.

Cibona je dobro krenula u susret i vrlo brzo stekla nešto značajniju prednost. Domagoj Bošnjak ubacio je tricu za vodstvo 11:4. Bila je to ujedno i najveća prednost zagrebačke momčadi koja je poenima Langstona Halla na koncu prve četvrtine ipak ostala na pristojnoj udaljenosti.

Sve do 17. minute Split se držao ispod deset koševa minusa, dolazio i na zaostatak od jednog posjeda, ali više nije išlo. U samoj završnici prvog poluvremena Cibona je napravila seriju 10:0 i otišla na poluvrijeme s ugodnom, dvoznamenkastom prednošću.

Samo pet poena u šest minuta igre u trećoj četvrtini ubacila je Cibona što je Split itekako znao iskoristiti i poenima Matea Kedže doći do minimalnog zaostatka (52:51). Kao da je to bio novi poticaj Vukovima koji su na sličan način, kao na kraju prvog poluvremena, napravili veliku seriju 12:0 i mirnije ušli u završnih deset minuta.

Energičniji domaćin nastavio je i u posljednjoj četvrtini gdje je stao u završnice treće, čuvao prednost bez većih problema i upisao novu pobjedu.

Cibonu su do pobjede predvodili Ivan Novačić s 22 poena (5/6 za dva, 4/10 za tricu) i Cleveland Melvin s 19 poena (5/7 za dva, 3/4 a tricu) i osam skokova.

Najbolji je kod gostiju bio Goran Filipović s 15 koševa (5/7 za dva, 0/2 za tricu, slobodna bacanja 5/6).