Barcelona
Barcelona 2:0 Málaga
Málaga

Luka Medić • nedjelja, 22.10.2017.

U devetom kolu La Lige Barcelona je na svom Camp Nouu slavila protiv Malage s 2:0…

Nakon što je u prošlom kolu Atletico zaustavio Barcelonin niz od sedam uzastopnih pobjeda, Barcelona se pred svojim navijačima vratila na stazu pobjede. U devetom kolu na Camp Nou gostovala je Malaga, a Barca je opravdala ulogu favorita i slavila s 2:0. Gosti su tako produžili niz, bez prvenstvene pobjede su u posljednjih deset utakmica, a u dosadašnjem dijelu sezone sakupili su svega jedan bod. Hrvatski nogometaš Ivan Rakitić odigrao je svih 90 minuta za Barcelonu.

U prvoj prilici na utakmici Barcelona je stigla do prednosti. Umtiti je dugo vukao loptu i onda je na lijevoj strani dodao za Dignea. Francuski nogometaš odigrao je dupli pas s Iniestom nakon čega je ušao u kazneni prostor. Obrana Malage u jednom je trenutku dobro zatvorila prilaze golu, pa je Digne produžio sve do gol-aut linije. Ipak je pronašao malo prostora i zavrnuo loptu u peterac gdje je čekao Deulofeu koji je bez većih problema poslao loptu u mrežu gostiju. Nogometaši Malage tražili su poništenje pogotka jer su smatrala da je Digne, odnosno lopta, prije dodavanja izašla iz terena, ali glavni sudac pokazao je na centar. Usporena snimka kaže kako je cijela lopta izašla iz igre. Sudac Fuertes pomogao je Barceloni da dođe do prednosti.

To je bila jedina prava prilika Barcelone u prvom dijelu, dok su gosti pokušavali doći do izjednačenja, ali do njega nisu došli. Penerandin pokušaj otklonila je domaća obrana, Castrov pokušaj za završio je pored vrata.

U drugom dijelu Barcelona je krenula jače, a nakon malo manje od deset minuta igre stigla je do drugog pogotka. Strijelac nakon sjajnog dodavanja Messija bio je Iniesta.

Posije su domaći krenuli i po treći pogodak, no do njega nisu došli. Leo Messi zatresao je protivničku mrežu, no suđeno je zaleđe, a Paulinho je pogodio vratnicu. Ni u nastavku Malaga nije bila previše raspolożena za igru prema naprijed.

Tako je Barcelona stigla do osme pobjede u devet susreta i drži prvo mjesto. Malaga je upisala osmi poraz. U idućem kolu Barcelona gostuje kod Bilbaa, dok Malaga dočekuje Celtu iz Viga.