Dario Dodić • nedjelja, 22.10.2017.

Hrvatski košarkaši nisu se posebno iskazali u sinoćnjim NBA utakmicama. Najbolju partiju odigrao je Mario Hezonja, koji je sa svojim Magicom svladao Cavse usred Clevelanda. Solidan debi u dresu Cavsa imao je Ante Žižić...

23. studenoga 2012. godine posljednji su put košarkaši Orlando Magica pobijedili Cleveland Cavalierse. Sve do sinoć. 17 uzastopnih poraza Magic je prekinuo neočekivanom pobjedom u gostima kod Cavsa, 114:93.

I to sve bez Gordona i Paytona, gostujući košarkaši krenuli su silovito od prve minute i nisu stali. Imali su 21 koš prednosti tijekom prve četvrtine, Cleveland se vratio na zaostatak od 11 poena na poluvremenu, ali Magic je sinoć jednostavno bio bolji. Služile su goste i trice, pogodili su 17 od 35, a veseli i činjenica da je Mario Hezonja bio raspoložen i odigrao jako dobru utakmicu.

Savršeno je šutirao Mario za tricu, pogodio je sve tri koje je bacio, utakmicu je završio s 11 poena u 25 minuta (1/2 za 2, 3/3 za 3), dodao je i šest skokova i ukradenu loptu.

Magic je predvodio ponovno sjajni Nikola Vučević s 23 koša, Jonathon Simmons dodao je 19 poena.

LeBron James je s 22 poena predvodio Cavse, koš manje dodao je Shumpert. Priliku je napokon dobio i Ante Žižić, u svom debiju na NBA parketima odigrao je sedam minuta i za to vrijeme ubilježio četiri koša (2/3 za 1, 1/1 za 2), četiri skoka i dvije blokade.

Philadelphia 76ersi upisali su i treći ovosezonski poraz, teško su stradali na gostovanju kod Toronto Raptorsa, 128:94. Od samog početka bili su Raptorsi bolji i rutinski utakmicu priveli kraju.

DeMar DeRozan s 30 je koševa predvodio Raptorse do pobjede, a na parketu je proveo tek 27 minuta. Serge Ibaka dodao je 21 ubačaj, Kyle Lowry zaustavio se na 17 poena.

Kod 76ersa nije bilo Joela Embiida, koji i dalje ne smije igrati utakmice u dvije uzastopne večeri. Ben Simmons ubacio je 18 poena u deset skokova i osam asistencija, Bayless je dodao 16 koševa. Dario Šarić nije impresionirao, odigrao je 24 minute i za to vrijeme ubacio devet poena (1/2 za 1, 1/4 za 2, 2/3 za 3), uz sedam skokova i asistenciju.

Upravo se Šarić nezgodno isprepleo s Valančiunasom, koji je nedugo potom napustio igru zbog ozljede.

Ni Bojan Bogdanović nije impresionirao u porazu Indiana Pacersa u gostima kod Miami Heata. Heat je vodio i s više od 20 poena prednosti, ali u završnici su se uspjeli posve približiti Pacersi, no Miami uspijeva zadržati prednost i slaviti sa 112:108, prva je to pobjeda sezone za Heat.

Domaćine su do pobjede predvodili Goran Dragić s 23 poena i Dion Waiters s 19 koševa. Kod Pacersa valja istaknuti odličan nastup Victora Oladipa, koji je u 37 minuta na parketu upisao 28 koševa, četiri skoka, pet asistencija, četiri ukradene lopte i blokadu. 18 koševa i 12 skokova pridodao je Sabonis.

Bojan je na parketu proveo tek 21 minutu i za to vrijeme upisao tek sedam koševa (1/1 za 1, 3/6 za 2) i jednu asistenciju.

Phoenix Sunsi doživjeli su još jedan težak poraz, sinoć su ih sa 130:88 svladali Los Angeles Clippersi. Bila je to poprilično jednostrana utakmica u kojoj Sunsi nisu pokazali gotovo ništa.

Jedini minus iz ove utakmice za Clipperse je vijest kako je Miloš Teodosić morao zbog ozljede napustiti igru već u drugoj četvrtini. Clippersi su objavili kako rendgen nije pokazao prijelom lijevog stopala, danas ga čeka magnetna rezonanca.

Clipperse je s 29 koševa i osam skokova predvodio Blake Griffin, 18 je dodao Lou Williams s klupe, na 15 se zaustavio Patrick Beverley.

Najbolji je kod Sunsa bio Alex Len s 15 koševa i sedam skokova. 13 je dodao Booker, 12 Jackson. Dragan Bender nije se posebno iskazao, odigrao je 19 minuta i ubilježio tek tri poena (1/2 za 3), dva skoka i dvije asistencije.