Novi poraz Zadra, FMP prelomio susret u posljednjoj četvrtini

Petar Jenjić • ponedjeljak, 23.10.2017.

Košarkaši Zadra nisu uspjeli doći do pobjede na gostovanju kod FMP-a. Momčad Aramisa Naglića izgubila je rezultatom 91:76 i tako ostala na dnu prvenstvene ljestvice sa samo jednom pobjedom u pet odigranih utakmica...

Novi, četvrti ukupno, poraz upisali su košarkaši Zadra, ovoga puta u gostima kod srpskog FMP-a i tako ostali na samom dnu prvenstvene ljestvice. U izjednačenom dvoboju domaćin je vrlo dobrom posljednjom četvrtinom prelomio susret u svoju korist i u konačnici slavio sa 91:76.

Vrlo neučinkovita prva četvrtina nije donijela puno dobroga za gostujuću momčad koja se mučila u napadu. U prvih deset minuta Zadar je ubacio tek 12 koševa, iako niti domaćin nije bio previše učinkovitiji.

Ipak, kada se razigrao Joshua Bostic rezultat se okrenuo u korist Naglićeve momčadi. Američki košarkaš u drugoj je dionici ubacio 15 poena od čak 31 koša Zadrana. Unatoč velikom broju ubačaja FMP nije zaostajao previše, postigao je 23 koša i na poluvrijeme otišao samo s minus dva (43:41).

Gosti su tijekom većeg dijela treće četvrtine bili u zaostatku, da bi u posljednje dvije minute, na krilima Luke Božića i Prestona Knowlesa napravili seriju 10:0 i uoči posljednje dionice imali pet koševa viška (63:58).

Međutim, kako se bližio kraj utakmice tako je pao i postotak Zadrovih ubačaja. FMP je u šest minuta igre u posljednjoj četvrtini napravio seriju 15:4 i vratio se na nešto značajniju prednost (73:67). Napadački i skakački raspoloženiji domaćin time je i prelomio susret u svoju korist te stigao do pobjede.

Filip Čović i Aleksa Radanov s 15 koševa predvodili su FMP do pobjede, Boriša Simanić je dodao 14 poena. Joshua Bostic s 21 poenom i Luka Božić s 18 koševa i devet skokova bili su najučinkovitiji kod Zadra.