Kruno Simon junak u pobjedi Anadolu Efesa kod Eskišehira

Petar Jenjić • ponedjeljak, 23.10.2017.

Košarkaši Anadolu Efesa upisali su drugu pobjedu ove sezone, Perasovićeva momčad namučila se na gostovanju kod Eskišehira i slavila rezultatom 86:84. Koš za pobjedu ubacio je Kruno Simon dvije sekunde prije kraja utakmice...

Drugu pobjedu u tri kola turskog prvenstva ostvario je Anadolu Efes koji je nakon velike borbe slavio kod Eskišehira. Momčad koju vodi Velimir Perasović slavila je rezultatom 86:84, u prilično izjednačenom dvoboju koji je odlučen u posljednjim trenucima .

Gosti su odigrali nešto bolje prvo poluvrijeme, a najvećih 13 koševa viška imali su polovicom druge četvrtine. Ipak, dvoznamenkasta razlika nije dugo potrajala za Perasovićevu momčad koja je posustala u samoj završnici i na odmor otišla s malom prednošću, u odnosu na igru tijekom prvih 20 minuta.

Susret je ostao u egalu sve do samog kraja, a uoči posljednje minute gosti su imali pet koševa viška (84:79). Ipak, na krilima Seana Marshalla i E.J. Rowlanda Eskišehir dolazi do poravnanja. Posljednji napad imao je Efes, odgovornost je preuzeo Kruno Simon i poentirao za pobjedu svoje momčadi dvije sekunde prije kraja.

Najučinkovitiji je u redovima pobjednika bio Brock Motum s 19 koševa i sedam skokova, Kruno Simon zaključio je susret s 14 poena uz vrlo loš postotak šuta (2/6 za dva, 1/8 za tricu, slobodna bacanja 7/8), a tome je dodao dva skoka i šest asistencija.

Sean Marshall s 18 koševa bio je najbolji pojedinac u redovima Eskišehira.