Luka Žorić i Marko Tomas odveli Cibonu do gostujuće pobjede u Skoplju

Branimir Korać • ponedjeljak, 23.10.2017.

U posljednjem susretu petog kola ABA lige Cibona je u Skoplju slavila protiv MZT-a 83:76. Ovo je treća pobjeda Cibosa u ABA ligi koji se tako nalaze u grupi momčad s omjerom 3-2 od drugog do šestog mjesta na ljestvici...

Gostovanje u Skoplju kod MZT-a Cibona je odradila primjerno i upisala je pobjedu 83:76. Cibosi su slavili na krilima Luke Žorića i Marka Tomasa koji su ubacili više od pola poena Zagrepčana i Makedonci nisu imali nikakvo rješenje kako ih zaustaviti.

Obje momčadi u prošlom kolu stigle su do velikih pobjeda, Cibona je svladala Cedevitu u dramatičnom susretu nakon produžetka dok je MZT slavio u Laktašima protiv Igokee koja je složila sasvim solidnu momčad za ovu sezonu. S te dvije pobjede i jedni i drugi ušli su puni samopouzdanja u ovaj susret te su tražili potvrdu uspješnih rezultata.

U tome je uspjela Cibona koja je u drugom poluvremenu preuzela kontrolu nad susretom i uspješno ga privela kraju. Nije to bilo tehnički i estetski sjajno, ali s rezultatske strane u Ciboni se sigurno neće buniti.

MZT je imao bolji ulazak u utakmicu, Cibona je u početku izgledala poprilično konfuzno i Makedonci su se odvojili na 18:11. Tu su gosti zaigrali bolje i serijom 11:2 preuzeli su vodstvo.

Ponovno je MZT imao bolji ulazak u četvrtinu i Cibona se brzo vratila u zaostatak koji je već sredinom četvrtine iznosio neugodnih 39:31. Međutim još jednom su gosti podigli igru, ovaj put napravili seriju 14:0 i okrenuli rezultat. Kako se igrali u fazama, niti jedni niti drugi nisu uspjeli držati ujednačen ritam igre, tako se do odlaska na odmor MZT vratio te se u drugo poluvrijeme ušlo s poravnatih 46:46.

Posljednji put MZT nije bio u zaostatku sedam minuta prije kraja treće dionice. Tada Rozić ubacuje uz prekršaj, dodaje i slobodno bacanje čime Cibona preuzima vodstvo i ne ispušta ga do kraja susreta.

U završnici je MZT zaprijetio, minutu i pol prije kraja bio je na minus dva da bi Tomas i Žorić dovršili posao i odveli Cibose do pobjede.

Luka Žorić susret je završio s 25 poena i sedam skokova dok je Marko Tomas dodao 22 poena i sedam skokova. Kod MZT-a Bojan Trajkovski ubacio je 25 poena uz pet skokova, a Jure Lalić pratio ga je sa 16 poena i šest skokova.