Hrvatski Telekom Prva liga, 14. kolo, 28.10.2017, 15:00 h, Stadion u Maksimiru, gledatelja: 8556

Branimir Korać • subota, 28.10.2017.

U derbiju 14. kola HT Prve lige Dinamo je u Maksimiru bio uspješniji od Rijeke i odnio pobjedu 3:1. Riječani su vodili golom Acostyja iz rane faze susreta, ali Moro jednom i Soudani dvaput pogađali su mrežu Sluge i donijeli sva tri boda lideru na ljestvici...

Vrlo važan susret za Rijeku završen je porazom u Maksimiru čime su riječke ambicije o obrani naslova prvaka zaradile novi udarac. Naravno, kraj sezone je još vrlo udaljen, sve je moguće, ali devet bodova nije mala razlika, posebno u situaciji u kakvoj se trenutno nalaze i jedni i drugi. Bio je svjestan i Matjaž Kek kako je ovo iznimno bitan susret, pokušao je mobilizirati momčad "stres terapijom" ponudivši ostavku nakon poraza protiv Osijeka u prošlom kolu, ali malo je to značilo, Dinamo je bio bolji i zasluženo je slavio.

Riječani su u Maksimir doputovali bez Marija Gavranovića koji je osjetio bolove na posljednjem treningu, a osjetilo se i njegovo neigranje. S njim u postavi Riječani su kudikamo opasniji.

Gosti su bolje otvorili utakmicu i poveli su već u devetoj minuti. Nakon ubačaja Mavriasa u sredinu, nisu uspjeli na gol zapucati Gorgon i Puljić, lopta se vratila do Acostyja koji je šalje u mrežu. Pomoćni sudac signalizirao je zaleđe, a nakon dugih konzultacija Pajač je potpuno opravdano odlučio priznati pogodak te poništiti odluku svog pomoćnika.

Nakon pogotka Dinamo je krenuo po poravnanje i do njega došao u 29. minuti. Prije toga lijepu priliku propustio je vrlo raspoloženi Olmo, a u 29. strijelac je bio Nikola Moro koji je lijepo pogodio nakon što je Sluga odbio loptu poslije pokušaja Ademija.

Do kraja prvog dijela još dva puta prijetio je Soudani, međutim oba puta uspješniji je bio Sluga koji je zaustavio te pokušaje. Na drugoj strani Acosty se sjurio i pokušao nadmudriti Livakovića, no pogodio je samo vanjski dio mreže.

U drugom poluvremenu nije se dugo čekalo na pogodak. Već u 49. minuti Rrahmani je vratio loptu pred gol gostiju gdje je riječka obrana potpuno zaboravila samog Soudanija koji leđima okrenut golu pogađa za preokret.

Dinamo je nastavio s boljom igrom, posebno opasni bili su Olmo i Soudani, a upravo oni su i donijeli Dinamu treći pogodak. Nova loša reakcija riječkih igrača je kažnjena, Olmo se izborio za loptu na sredini terena i odmah proigrao Soudanija koji dolazi sam pred Slugu i zabija za 3:1.

Mogao je Alžirac i do hat-tricka, no u završnici susreta riječka obrana u posljednji trenutak izbila je njegov pokušaj.

Zaslužena pobjeda Modrih, Keku je nedostajalo previše važnih igrača, a sastav koji je danas istrčao nije se mogao nositi s raspoloženim Dinamom.

• Obrisan korisnik28.10.2017. u 18:47
    Sudani je izašao iz džepa i rasturio Rijeku!Šta kaže "gospođa" Vešović?
  • narada10828.10.2017. u 17:34
    Soudani je izmislio nogomet za sve ove figurem indijance i polu-proizvode u HNL, a i vidljivo kako omladinski pogon sa Morom i Olmom ima znatan utjecaj u zadnja par utakmica.