Mihaela Bradovski • nedjelja, 29.10.2017.

Madridski Real upisao je još jedan veliki kiks, nakon serije utakmica bez pobjede na Santiago Bernabeuu, poražen je u gostima kod Girone 2:1 i sada zaostaje za Barcelonom velikih osam bodova...

Real Madrid je upisao još jedan poraz i to u gostima kod Girone koja je bila bolja s 2:1. Ovaj poraz veliki je kiks Madriđana koji sada zaostaju za Barcelonom velikih osam bodova.

Nakon serije loših rezultata u Madridu početkom sezone, Zinedine Zidane više nije imao pravo na krivi korak, Madriđani su morali nastaviti pobjeđivati i čekati na kiks Barcelone, ali u desetom kolu kiksali su oni i nalaze se u vrlo teškoj poziciji.

Girona je stigla do velike pobjede i nalaze se u sredini ljestvice, a kao Kataloncima svakako nemaju ništa protiv pomoći Barceloni protiv Real Madrida.

Počelo je dobro za goste koji su poveli već u 12. minuti. Nakon što Girona nije iskoristila svoju priliku na početku susreta, Madriđani su na drugoj strani zabili, pokušaj Ronalda obranio je domaći vratar, no na odbijenoj lopti bio je Isco koji dovodi goste u vodstvo.

Real Madrid stigao je do vodstva, ali nije izgledao dobro, bilo je tu dosta pogrešaka i nikako se nije uspio nametnuti domaćinu.

Ipak u 27. minuti imao je lijepu priliku za povećanje vodstva, domaćin je izgubio loptu na centru nakon čega su Benzema i Ronaldo krenuli na gol, ali vratar Bono odlično je reagirao.

U 35. minuti vratnica je spasila Madriđane. Aday Benitez odlično je ubacio za Portua koji dobro puca, ostavlja Casillu bez šanse, ali pogotka nema.

U drugom dijelu domaćin je za samo 15 minuta igre stigao do preokreta. Prvo je u 54. minuti Cristhian Stuani poravnao na 1:1 nakon krasnog prolaza Borje Garcije da bi četiri minute kasnije Portu iz blizine šokirap Madriđane.

Do kraja susreta šokirani gosti pokušali su doći do poravnanje i barem boda, međutim nisu uspjeli i Girona je kreirala veliko iznenađenje.

Luka Modrić odradio je cijelu utakmicu za goste.