Crvena zvezda pregazila MZT u posljednjem susretu šestog kola ABA lige

Branimir Korać • ponedjeljak, 30.10.2017.

U susretu šestog kola ABA lige Crvena zvezda je ugostila MZT i upisala vrlo visoku pobjedu s čak 112:73. Beograđani su dominirali i potpuno nadigrali Makedonce...

Crvena zvezda bila je prejaka za MZT i stigla do visoke pobjede od 39 razlike. Potpuna dominacija domaćina koji su posebno u drugom poluvremenu bili prejak protivnik, stvorili su visoku razliku i MZT je samo tonuo.

Makedonci jednostavno nisu imali tu kvalitetu za suprotstaviti se Crvenoj zvezdi koja je koristila sve igrače, a samo Marko Kešelj nije ubilježio poene dok nitko nije igrao manje od 12 minuta.

Na poluvremenu su domaćini vodili 58:46 i situacija još nije bila tako ružna za MZT koji je odradio dobar posao u napadu u prvom dijelu, ali u nastavku susreta nije bio niti blizu toj razini. Beograđani su drugo poluvrijeme dobili čak s 54:27 i stigli do vrlo visoke pobjede.

"Ovo je vrlo važna utakmica za nas zbog visoke pobjede, ali i zbog razigravanja onih koji su bili malo "stegnuti" u posljednje vrijeme. Odlučili smo igrati bez Rochestieja i Antića, a posebno mi je drago zbog igre Nikole Radičevića kojem čestitam na sjajnoj partiji", istaknuo je trener Zvezde Dušan Alimpijević.

Najbolji kod pobjednika bili su Radičević sa 17 poena i deset asistencija te James Feldeine s 15 poena. Kod poraženih Bojan Trajkovski ubacio je 30 poena uz sedam skokova, a Jure Lalić dodao je 14 poena i pet skokova.